banner339
banner274

Belgesel için beyin yedi

CNN International'da 'Believer' isimli bir belgeselin sunuculuğunu yapan İran asıllı Reza Aslan, pişirilmiş insan beyni yedi. Belgesel Hindistan'da geçiyor ve Aghorilerin inançlarını yansıtıyor.

Belgesel için beyin yedi
banner401
banner427

Dünyadaki çeşitli inanç gruplarını araştıran ve onların geleneklerini programına taşıyan Reza Aslan, Aghoriler ile ilgili çektiği bölümde ‘insan beyni yedi, kafatasından içki’ içti.

Hindistan’ın Varanasi şehrindeki çekimler sırasında, belgesel için Aslan’a önce insan kafatasından içki içilirdi. Bunu yaptıktan sonra ise çekim ekibinin de cesaretlendirmesiyle pişirilmiş insan beyni parçasını yenmesi istendi. Ayrıca 44 yaşındaki sunucunun yüzü insan külleriyle boyandı.

Gizlice yaşayan, ibadetlerini sürdüren Aghoriler’in sayıları zamanla azaldı. Haklarında pek fazla resim, bilgi ve kayıt bulunmuyor.  Genellikle ölülerin yakıldığı yerlerde (Varanasi) yaşayan Aghori’ler inançlarına göre ölülerin külleriyle bedenlerini boyuyor. Aghoriler inançları gereği, insanın en büyük korkusunun kendi ölümleri olduğuna ve bunu aydınlanmanın önünde bir engel olarak görüyorlar.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 16:20
banner218