banner339
banner274

BBP: Referandumda 'hayır' diyeceğiz demedik

Büyük Birlik Partisi (BBP), referandumda “hayır” oyu kullanacaklarına dair haberlerle ilgili açıklama yaptı. 'Biz öyle bir şey demedik' denildi.

BBP: Referandumda 'hayır' diyeceğiz demedik
banner401
banner427

BBP’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili, kararın Genel Başkan Mustafa Destici tarafından yapılacağı belirtildi. Açıklamada, “Partimizin referandum ile ilgili resmi açıklaması yoktur. kararı, Genel Başkanımız Mustafa Destici açıklayacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.
Sabah gazetesine konuşan Mustafa Destici, parti olarak referandumla ilgili karar almadıklarını söyledi. Destici, “Partimiz bu konudaki değerlendirme ve istişarelerini sürdürüyor henüz alınmış bir karar yok, nihai kararı uygun bir tarihte açıklayacağız” dedi.

Şahsi görüşlerimdi’

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, basın toplantısında dile getirdiği görüşlerin partisine ait olmadığını, şahşi görüşleri olduğunu açıkladı.

Öznur, “Konuşmamda, Barzani’nin Türkiye ziyareti ve asılan sözde bayrağı ve ona gösterilen muameleyi kınadım ve tenkit ettim. Fırat Kalkanı Harekatı’nın milli güvenliğimiz açısından önemini vurguladım. Zaten millet olarak devletimizin yanındayız. Teröre karşı yapılan mücadeleyi desteklediğimizi söyledim. Anayasa değişikliği ile ilgili şahsi fikrimi ve görüşlerimi paylaştım” ifadelerini kullandı.

Öznur, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında “Dayatılan bu rejim değişikliğini kabul etmiyoruz” demişti. Anayasa değişiklik teklifinin “iyi niyetli olmadığını” savunan Öznur, “Bu anayasa değişikliği ile sistem demokratikleşmez, ülke tek parti dönemine döner ve tek adam rejimi oluşur. Bunun adı otokratikleşmedir” şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 12:25
banner218