banner116
banner92

"Bayıltana kadar dövüyor ayıltıp..."

ZONGULDAK'ta geçen 8 Ocak'ta eve alkollü gelerek kendisine şiddet uyguladığını söylediği eşi 38 yaşındaki Muhammet Ali E.'yi boğarak öldüren 35 yaşındaki Ayşegül E.'nin tutuksuz yargılanmasına başlandı.

banner94
banner26

Bıçakla kendisine saldıran eşini tutup savurduğunu ve boğazını sıktığını, ancak öldürme kastının bulunmadığını ileri süren Ayşegül E., "Ben bu insandan sürekli şiddet gördüm. Beni bayılana kadar dövüp sonra üzerime su döküp ayıltarak tekrar dövdüğü zamanlar oldu" dedi.

4 çocuğunun gözü önünde eşini boğarak öldürdükten sonra polisi arayan, olayda meşru savunma ve zorunluluk hali olduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ayşegül E., ilk kez hakim karşısına çıktı. 'Cinayeti haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında işlediği' gerekçesiyle ağırlaştırılmış ömür boyu hapis yerine 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Ayşegül E., 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada kendisini savundu.

Olay akşamı eşinin kayınpederiyle eve Alkollü geldiğini, yanında da 2 bira olduğunu belirten Ayşegül E., kayınpederinin evden gitmesinden sonra eşinin kendisine ve çocuklarına küfür erip hakaretlerde bulunduğunu söyledi. Eşinin içerek daha fazla sarhoş olmaması için ikinci birayı lavaboya dökmesinin ardından çılgına döndüğünü anlatan Ayşegül E., şöyle dedi:

"Ayağa kalkıp saldırdı, saçımdan çekti. Çocuklarım, kollarından tutarak 'baba yapma' dediler. O, boğazımı sıktı. 'Annenizi öldüreceğim, karşı çıkan olursa onu da öldüreceğim' dedi. 'Bu gece uzun olacak, sizi öldüreceğim' diyerek mutfağı dağıttı. Sonra hızlı adımlarla yukarıya odasına gitti. Odadan bıçakla geldi ve bıçağı üzerime salladı. Geri çektim kendimi. Sonra belinden tutup onu duvara çarptım. Bıçak elinden düştü. Koltuğun üzerine ittirdim. 'Bizden ne istiyorsun' diyerek boğazına sarıldım. Boğazını sıkakarak geriye doğru ittirdim. Etkisiz hale getirmeye çalıştım. Öldürme kastım yoktu. Sonra hareketsiz kaldı."

19 yıllık evlilikleri boyunca eşinin alkol aldığını, son 11 yıldır da uyuşturucu kullandığını ileri süren Ayşegül E. "Ben bu insandan sürekli şiddet gördüm. Beni bayılana kadar dövüp sonra üzerime su döküp ayıltarak tekrar dövdüğü zamanlar oldu. Ama ilk kez o akşam beni öldüreceğini düşündüm. Ben onu öldürmeyi düşünmüyordum. Öyle bir niyetim olsaydı daha önce yapardım" dedi.

Duruşmada, cinayete tanık olan Ayşegül E.'nin kızı 16 yaşındaki R.E. de tanık olarak dinlendi. R.E., annesinden şikayetçi olmadığını söyledi. Diğer tanık kayınpeder Behçet E. ise gelininden şikayetçi olduğunu söyledi.

Mahkeme, sanık Ayşegül E.'nin mevcut delil durumu, kaçma şüphesi bulunmaması nedeniyle tutuksuz yargılanmasının devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2014, 16:26
banner118