banner339
banner313

Başbakan Yıldırım: Musul'daki harekata TSK da katıldı

Musul'da dün şafak vakti başlatılan büyük operasyona ilişkin olarak gelişmeleri paylaşan Başbakan Binali Yıldırım, harekata TSK'ya ait jetlerin de katıldığını açıkladı.

banner362
Başbakan Yıldırım: Musul'daki harekata TSK da katıldı
banner385

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamasından satır başları şöyle:
"AK Parti Grubu olarak, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemini içeren tekliflerini Meclise getireceklerini bildirdi.

Musul'daki harekata TSK'ya ait jetler de katıldı.

Darbe yapmaya kalkan, ülkemizi yıkmaya çalışanlar mağdur algısı yaratmaya çalışmasın. Gezi olaylarında ağaç hikaye; köprü yapmayın, havaalanı yapmayın dediler.

Musul'da ön saflarda olanları biz eğittik

Sayın Cumhurbaşkanımızın altını çizdiği, 'Operasyonda da olacağız masada da olacağız.' sözünün arkasındayız. İşte şu anda operasyonda ön saflarda olanlar, bizim Başika'da eğittiğimiz milislerdir. Ninova Mücahitleridir. Peşmergelerle birlikte operasyona katılmışlardır. Ayrıca koalisyon güçleri içerisinde havadan müdahalede bizim Hava Kuvvetlerimiz de yer almıştır. 'Musul'da Türkiye'nin işi yok.' diyenler, cevabını almıştır."

 

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Operasyonda da masada da olacağız. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Çünkü burada bizim için bir tarih yatıyor. Beyefendiler arzu ederlerse, Misakı Milli'yi okurlar" demişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 11:16
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k