banner158
banner218

"Bana Evde ve Arabada Defalarca Tecavüz Etti"

Zonguldak’ta, kendisini kaçırmak istediği gerekçesiyle evli 2 çocuk babası 23 yaşındaki Mustafa Özdemir’i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 22 yaşındaki Deniz S, savcılıktaki ifadesinde cinayet nedenini anlattı.

banner216

Mustafa Özdemir’in kendisini birçok kez alıkoyduğunu, evde, arabada tecavüz ettiğini ileri süren Deniz S., "Beni rahatsız eden, hayatımı mahveden, dünyamı çalan kişiyi öldürdüm" dedi.

Karaelmas Mahallesi Fındık Suyu Sokak’ta geçen Cumartesi akşamı meydana gelen olayda Deniz S., Mustafa Özdemir’i evinin önünde 25 bıçak darbesiyle öldürdü. Deniz S., olayın ardından kanlı kıyafetleri ve elinde bıçakla polis merkezine giderek teslim oldu. Mustafa Özdemir’in ailesi, cinayette Deniz S.’nin ağabeyleri ve babasının da parmağı olduğunu ileri sürerken, genç kız savcılıkta verdiği ifadesinde Mustafa Özdemir’i 8 yıldır tanıdığını söyledi. Deniz S., geçen Ekim ayında İstanbul’da kuzeninin düğününde karşılaştıkları Mustafa Özdemir ile aralarında yakınlaşma olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Düğünden sonra Mustafa Özdemir ile birçok kez görüştük. Beni bir arkadaşının evine götürdü. Bu evde değişik tarihlerde 2-3 hafta tuttu. Evde, arabada birçok defa tecavüz etti. Bunları isteğim dışında hep beni tehdit ederek, ağabeyimi öldüreceğini söyleyerek yaptı. Birlikte kaldığımız dönemlerde beni birkaç kez marketlere hırsızlık için götürdü. Bana zorla esrar, bonzai ve Alkol içirdi. 10 gün kadar önce ısrarım üzerine beni Zonguldak’a getirdi." 

Olay günü çarşıda annesi ve teyzesiyle hurda demir toplarken Mustafa Özdemir’in yine yanına gelip kendisini İstanbul’a götürmek istediğini ve karşı koyamadığını ileri süren Deniz S., "Otobüse yetişmek için eve geçtik. O, evin az ilerisinde bekliyordu. ’Haydi gidelim, çabuk ol’ gibi sözlerle bana bağırmasına ve baskı yapmasına kızdım ve o an onu öldürmeye karar verdim. Daha önceden onu öldürmeyi planlamamıştım. Hazırlanmak için eve girince bıçak aldım. Bıçağı, Mustafa’dan aldığım kapüşona sakladım. Sonra bıçağı çıkarıp karın ve göğüs bölgesine defalarca sapladım. Kaç kez vurduğumu hatırlamıyorum. Polise gidip, beni rahatsız eden, daha doğrusu hayatımı mahveden, dünyamı çalan kişiyi öldürdüğümü ve teslim olmak istediğimi söyledim" dedi. 

Yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu söyleyen Deniz S., "Çok yıprandım. Ben de epilepsi hastalığı var. Ancak her şeye rağmen yaptığımdan pişmanım" diye konuştu.

BABA, AĞABEYLERİNİ SUÇLADI

Deniz S.’nin, kendisini kaçırmaya kalktığı gerekçesiyle 25 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddia edilen 23 yaşındaki Mustafa Özdemir’in babası Birol Özdemir, "Bu bir kişinin yapacağı iş değil." dedi.

EVLİ, 2 ÇOCUK BABASIYMIŞ

Özdemir, evli ve 2 çocuk babası oğlu Mustafa Özdemir’in 2 ay önce Deniz S.’yi kaçırdığını, iki ailenin de birbirlerinden şikayetçi olduğunu söyledi. Deniz S.’nin ailesinin kendisinden 4 bin lira başlık parası istediğini iddia eden Birol Özdemir, şöyle konuştu:

"Ben, ’Param yok’ dedim. Ondan sonra Deniz S. babasının evine dönmüş. Oğlum da eşini ve iki çocuğunu yanına alarak Zonguldak’a kayınvalidesinin yanına gidiyor. Ancak, karşı taraf sürekli oğlumu arayarak tehdit etmiş. Olay günü tekrar aramışlar ve tehdit etmişler. Oğlum hatta eşine ’Ben akşam gelmeyebilirim, beni öldürebilirler, hakkınızı helal edin’ demiş. Daha sonra bu olay olmuş. Oğlumun vücudunda 25 bıçak izi var. Bu bir kişinin yapacağı iş değil. Bu olayda kadının ağabeylerinin ve babasının da parmağı var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 17:22