banner339
banner313

Balyoz mağduru Hacıoğlu darbecilere karşı silahla direnmiş

Balyoz mağduru Hacıoğlu darbecilere karşı silahla direnmiş

Balyoz mağduru Hacıoğlu darbecilere karşı silahla direnmiş
banner401
banner427

Darbe girişimi gecesi Jandarma Genel Komutanlığı'nı karargah olarak kullanmayı hedefleyen darbecilere karşı direnen dönemin Jandarma Genel Komutanlığı Plan ve Prensipler Başkanı, şimdiki Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu’nun görüntüleri ortaya çıktı. Darbecilere silahla direnen Hacıoğlu, Balyoz'dan yargılanmıştı.

Şu anda Bursa İl Jandarma Komutanlığı görevini yürüten Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, darbe girişimi sırasında çatışmaların yaşandığı Jandarma Genel Komutanlığı karargahında 16 Temmuz sabahında silahlı bir şekilde darbecileri püskürtmeye çalıştığı görülüyor.

Cumhuriyet'in haberine göre, darbe girişimini duyan Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Kurmay Albay Ali Demir, Jandarma Plan Prensip Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile Kurmay Albay Aziz Yılmaz, Albay Nurettin Alkan ile Albay Güven Şağban'ı arayarak darbe girişiminin olduğunu haber vermişti. Yanlarında sadece beylik tabancalarını alan 5 komutan sivil kıyafetlerle bir otomobile binip Jandarma Genel Komutanlığına gitmiş, nizamiyede yaşanan ilk çatışma sırasında Albay Nurettin Alkan kolundan yaralanmıştı.

Takviye gelen timler Tuğgeneral Hacıoğlu sevk idaresinde sabaha kadar darbecilerle mücadele ederken, darbecilere ağır zayiat verdirilmişti. Beştepe karargahında da 16 darbeci öldürülmüştü.

Sabah saatlerinde çekildiği öğrenilen görüntülerde ise Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu'nun elinde silahla darbecilere karşı direndiği görülüyor. O dönem Jandarma Genel Komutanlığı'nda görevde olan, aslen Rize Ardeşenli Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, İçişleri Bakanlığı'nca ağustos ayında Bursa İl Jandarma Komutanlığı görevine atanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 13:44
banner218