banner339
banner274

'Baktık başbakan iniyor, çıkarıp getirdik'

Başbakan Binali Yıldırım'ın zorunlu iniş yaptığı Kale Mahallesi olay sırasında neler yaşandığını anlattı.

'Baktık başbakan iniyor, çıkarıp getirdik'
banner401
banner427

Başbakan Binali Yıldırım’ın dün helikopterinin indiği Kale Mahallesi halkı o anları anlattı. Mahalle halkı Başbakan Yıldırım’ı görünce şoke olduklarını, birlikte 1 metre kar içinde yürüyerek yola kadar eşlik ettiklerini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım dün Muş mitingi için geldiği kentte sis yüzünden helikopteri Kale Mahallesine iniş yaptı. Mahalleliler Başbakan Binali Yıldırım’ı karşılarında görünce önce inanamadıklarını ve karda yürürken eşlik ettiklerini bildirdiler. Mahallelilerden Mesut Güngör, şunları söyledi:

“Hava sisliydi, helikopter geldi buraya indi. Karşılamaya gittim. Yanında Veysi Kaynak, Mehmet Şimşek’ti. Bir baktım helikopter burada. Demek ki nasip Başbakanı nasıl burada karşıladık hayrette kaldık.”

Aynı mahalleden Behçet Demirel, “1 metreye yakın kar vardı. Bata çıka gitti. Helikopter bu alan açıktı buraya kondu. Mahallemiz eski bir mahalle” diye konuştu. Fatih Aktaş ise, “Pencereyi açtık baktık helikopter indi. Baktık başbakan iniyor, onu gördük şaşırdık. Ona yardım ettik kardan çıkarıp getirdik yolun üstüne” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 15:54
banner218