banner339
banner274

Artık, ‘Ağzıma geleni söyledim’ demeyin!

YARGITAY, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan bir ifade için önemli bir karar verdi. Adana Kozan’da iki kişi arasında görülen davada Yargıtay, ‘ağzıma geleni söyledim’ ifadesinin tehdit oluşturduğunu belirterek, verilen beraat kararını bozdu.

Artık, ‘Ağzıma geleni söyledim’ demeyin!
banner401
banner427

YARALAMADAN BERAAT ALDI AMA… 

Kozan’da Y.Ş. ile E.Ö. arasında tartışma yaşandı. İkili arasındaki tartışma kavgaya dönüştü ve Y.Ş. hakkında basit yaralama suçundan dava açıldı. Dava, 2 yıl önce Kozan Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Mahkeme Eylül 2014’te kararını verdi. Mahkeme, Y.Ş. hakkında, yaralama suçu ve tehdit suçundan beraat kararı verdi. Savcı kararı itiraz etti, temyiz incelemesi yapıldı.

O SÖZ ‘TEHDİT’ OLARAK YORUMLANDI
Yargıtay 4. Ceza Dairesi, yaralama suçundan verilen beraat kararını onadı. Ancak, Y.Ş.’nin, E.Ö.’ye yönelik kullandığı “ağzıma geleni söyledim" sözünün tehdit oluşturduğunu verilen beraat kararını bozdu. Kararda, "Sanığın, 'ağzıma geleni söyledim' biçimindeki tevilli ikrarı ile mağdurun soruşturma ve kovuşturma aşamalarındaki tutarlı beyanları karşısında, sanığın üzerine atılı tehdit suçunu işlediği sabit olduğu halde yerinde olmayan gerekçeyle beraatine karar verilmesi..." denilerek hükmün bozulmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 16:29
banner218