banner4

Altı aylık iş için 2 bin 512 başvuru

Orman yangınları ile mücadele kapsamında istihdam edilmek üzere Orman Genel Müdürlüğü Isparta Bölge Müdürlüğü'ne 6 ay boyunca çalışmak üzere 23 geçici işçi kadrosu verildi.

Altı aylık iş için 2 bin 512 başvuru
banner26

Kanun gereği alınacak işçi sayısının üç katı kadar isim belirlenmesi için bölge müdürlüğü hizmet binasının bahçesinde noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Başvuranlar sabah erken saatlerde Orman Bölge Müdürlüğü'nün yolunu tuttu. Bahçede toplanan adaylar, umutla isimlerinin çıkmasını bekledi. Isparta Şube Şefliği için başvuran oğlu için burada beklediğini belirten Hatice Aslan, şöyle konuştu: "Oğlumun işi için geldim. Oğlum işsiz. 25 yaşında işi yok. Her yere başvurduk. İş bulamadık. Geçici de olsa yeter ki bir işi olsun. Isparta için başvurdu, bekliyoruz." Geçici işçi kadrosu için başvuran Ahmet Aydoğdu da, şunları söyledi: "İşsizliğin boyutundan dolayı buraya geldik. Büyük bir sabırla bekliyoruz. Bir saate yakındır bekliyorum. İşsizlik nedeniyle negatif düşünüyoruz. Şansımız varsa bekleyip göreceğiz. İnşallah hayırlı olur. Geçici de olsa sağlam bir iş. Özel sektör gibi değildir. Sonuçta devlet işi bu bizim için bir avantaj."

MÜLAKATA ALINACAKLAR

Isparta Orman Bölge Müdürü Mustafa Değirmenci, yaptığı açıklamada, Orman Böle Müdürlüğüne 23 eleman alınacağını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "İşçi Bulma Kurumu'na ilana çıktık.Müracaatlar gerçekleşti. Isparta'da 2 bin 512 kişi 23 kişilik iş için müracaat etti. Bugün de Isparta'da bu kişiler arasından kanunen üç katı oranında isim belirlememiz gerekiyor. Bunların noter huzurunda isimleri çekiliyor. 23 kişi alacağımıza göre 69 isim asil ve yedek belirlenecek. 9-10 gün içinde tebligat yapıldıktan sonra Sav deposunda mülakat sınavına alınacaklar. 2 bin 512 kişinin kamu kurumu içinde iş imkanı olduğu için daha çok tercih etmiştir. Almak istediğimiz 23 kişiden 13'ü arazöz şoförü olacak 10'u bedenen çalışma imkanı olan vatandaşlarımız olacak. Alacağımız elemanlar 5 ay 19 gün kanunen çalışacaklar."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 13:36