Dünyanın en büyük yazılım devi Google, YouTube anasayfasını Android 13 ile hayatımıza giren Material You tasarım dilinden esinlenerek yenileyecek.

Star Wars hayranlarını sevindirecek haber: 'Lego Star Wars: The Skywalker Saga Game Pass'e geliyor! Star Wars hayranlarını sevindirecek haber: 'Lego Star Wars: The Skywalker Saga Game Pass'e geliyor!
Geçtiğimiz haftalarda reklam hamlesiyle eleştiri yağmuruna tutulan YouTube, bu kez tasarım güncellemesiyle gündeme geldi. Google, YouTube tasarımında Material You tasarım dilinden esinlendi.

Android 13 sürümüyle birlikte Material You tasarım dilini geliştiren şirket, tüm platformlarda aynı tasarım diline geçiş yapmaya başladı. Büyük bir revizyon ile karşımıza çıkan YouTube, hem masaüstü hem de mobil tasarımını yeniliyor.

Yeni tasarımda butonların köşeleri yuvarlatılmış şekilde olacak. Keşfet bölümünün sola taşındığı tasarım, küçük resimlerde de yuvarlatılmış köşelere sahip olacak.

Masaüstü tasarımında mobil tasarıma göre daha fazla değişikliğe gidildi. Şirketin yaptığı en önemli değişikliklerden biri ise gri yerine siyah koyu tema tercihi oldu. YouTube Music platformunun Android uygulama tasarımında da aynı tasarım ögeleri bulunuyor.

YouTube yeni anasayfa tasarımı halen test aşamasında olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yeni tasarım ögelerinin kesinleşmediği belirtiliyor.