Artı Gerçek - Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesiyle okullarda imamların derse girmesinin önünü açan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), şimdi de okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında mescidi zorunlu hale getirdi. Yeni yönetmelik yayımlayan bakanlık, kayıt parasını da 'katkı payı' adı altında resmi kılıfa soktu. 'Katkı payı' miktarını ise komisyon belirleyecek.

Bankacı Seçil Erzan, Çorlu'da aldığı daireyi zora girince 21 gün sonra satmış Bankacı Seçil Erzan, Çorlu'da aldığı daireyi zora girince 21 gün sonra satmış

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, “Yatılı bölge ortaokullarının pansiyon kısımlarında ibadethane açılır. Okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarında talep edilmesi halinde ibadet ihtiyaçlarını karşılayacak uygun mekân ayrılabilir” maddesi “Okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumları ile yatılı bölge ortaokullarının pansiyon kısımlarında ibadet ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla doğal aydınlatmalı uygun mekânda mescit açılır” şeklinde değiştirildi.