• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Yönetim kararını verdi!

  12.08.2008 17:57
  Beşiktaş yönetimi yılan hikayesine dönen İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez hakkındaki kararını açıkladı.
  Yönetim kararını verdi!
  Yönetim kararını verdi! Yönetim kararını verdi! Yönetim kararını verdi!

  "Beşiktaşlılık duruşu affetmeyi de gerektirir"

  Beşiktaş'ta yaklaşık 40 gün önce İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman'ın kavga etmesiyle başlayan ve iki futbolcunun satış listesine konulmasına kadar varan süreçte son noktaya gelindi.
  Beşiktaş Yönetimi az önce sona eren toplantıda iki futbolcunun affedilmesini karara bağladı... Ancak iki futbolcuya verilen para cezaları ve kaptanlıklarının alınması cezası geçerliliğini koruyor. Yönetim yalnızca iki futbolcunun kadro dışı bırakılma cezasını affetti.


  Beşiktaş'ın resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle:

  Yönetim Kurulumuz, bugün Akaretler"deki kulüp binasında yaptığı toplantıda İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman ile ilgili konuyu görüşerek, iki futbolcunun affedilmesine karar vermiştir. Yönetim Kurulumuz"un konu ile ilgili açıklaması:

  Beşiktaş Kulübü"nün formasına, Başkanı"na, Camiası"na, Yönetim Kurulu"na, Kulübü"ne karşı saygısız davranış ve tutumlarda bulunan futbolcularına, geçmişte örnekleri olduğu gibi en ağır cezayı vermekte tereddüt etmediği ve Beşiktaş"la ilişkisini keserek, her zaman etik değerleri önemseyerek ilkeli davrandığı kamuoyu tarafından bilinmektedir.

  Bu bağlamda kamuoyunun malum olduğu üzere, Takımımız"ın 1. etap Avusturya kampında futbolcularımız İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman arasında yaşanan olaydan sonra da Yönetim Kurulumuz, ogün için alınması gerekli ve doğru olan radikal bir karar alarak iki futbolcunun kaptanlıklarını almış, süresiz kadro dışı bırakarak ağır para cezası vermiştir.

  Hoş olmayan bu olaydan sonra her iki futbolcumuz da yaptıkları hatanın farkında olduklarını kamuoyu ile paylaşmış, Başkanımız"dan, Camiamız"dan, Yönetim Kurulumuz"dan, Teknik Ekibimiz"den, futbolcu arkadaşlarından af ve özür dilemişlerdir. Ayrıca, Beşiktaş"tan ayrılmak, başka bir takımın formasını giymek istemediklerini ısrarla belirtmiş, çalışma programlarını eksiksiz uygulamışlardır. Formalarına sadakatlerini ve Beşiktaşlılık duygularını da her fırsatta dile getirmişlerdir.

  Diğer taraftan bahse konu iki futbolcumuzun neticede Milli Takım"da defalarca oynamış, Ay-Yıldızlı Takımımız"da yan yana mücadele etmiş, geçmişten bugüne sahada formalarını son damlasına kadar terletmiş, Türk Sporu"na hizmet eden değerli futbolcular olmaları üzerine başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız, Divan Kurulu Başkanımız, Camiamız, taraftarlarımız ve spor medyasının büyük bir kısmı da İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman"ın affedilmeleri yönünde görüşlerini ve duygularını bizlerle, kamuoyu ile paylaşmışlardır.

  Yönetim Kurulumuz, tüm görüşleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra, iki futbolcunun yaptığı hatanın asla Başkanımız"a, formamıza, Camiamız"a, Yönetimimiz"e, Teknik Heyetimiz"e yönelik olmadığını, tamamen aralarındaki anlık kişisel bir tartışma neticesinde meydana geldiğini, futbolcuların bugüne kadar olan futbolcu kişilikleri, aldıkları ağır cezaya rağmen başka bir takıma gitmek için en ufak bir düşünce ve tavır sergilememeleri, aksine tek düşüncelerinin Kulüpleri"nde kalma arzusu olması beyanları ve olay sonrasında üzgün, pişman, saygın davranışlarını göz önünde bulundurmuş ve teknik heyetin de görüşleri alınarak İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman"ın para cezaları ve kaptanlıklarının alınmaları geçerli olmak üzere affedilmelerine oybirliği ile karar verilmiştir.

  Her iki futbolcumuz da affedilmeleri halinde takımımızın yeni kaptanlarına, tecrübeli futbolcular olarak destek vereceklerini, her şekilde saygıyla yanlarında olacaklarını, onlarla kenetlenerek takımımızın başarılarında katkıda bulunmak isteğinde olduklarını beyan etmeleri tarafımızdan memnuniyet verici bulunmuştur.

  Beşiktaşlılık duruşu kişilere sadece ceza vermeyi değil, gerektiğinde affetmeyi de gerektirir.

  Özür dilemek bir erdem, affetmek de büyüklüktür.

  Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

  vatan 

  Diğer Haberler
 • Zirveden Metrise Azizli yıllar14 Temmuz 2011 Perşembe 07:15
 • Kulaçsız altın madalya aldı14 Temmuz 2011 Perşembe 07:14
 • Nouma: Tayfur düzgün bir adam, çok şaşkınım14 Temmuz 2011 Perşembe 07:02
 • Havutçu ve Adalı da tutuklandı14 Temmuz 2011 Perşembe 04:08
 • TFF teslimiyet içerisinde13 Temmuz 2011 Çarşamba 22:49
 • Çalımbay o iddiaları yalanladı13 Temmuz 2011 Çarşamba 18:38
 • Taraftarlar ayaklandı 13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:10
 • G.Sarayda yeni formalar tanıtılacak13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:4:
 • Aziz Yıldırımın avukatları harekete geçti... 13 Temmuz 2011 Çarşamba 16:55
 • Galatasaray: Kimseyi sırtından vurmuyoruz! 13 Temmuz 2011 Çarşamba 15:14
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim