Uber'den yeni ek ücret tarifesi: Sabit hizmet bedeli eklenecek Uber'den yeni ek ücret tarifesi: Sabit hizmet bedeli eklenecek

YÖK Başkanı Erol Özvar, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Malatya'da, İnönü ve Turgut Özal üniversitelerini ziyaret edip, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Deprem bölgesindeki üniversitelerdeki çalışmaları değerlendirdiklerini belirten Özvar, öğrencilerin bu üniversitelerde kalabileceğini ve tıp, sağlık ve mühendislik programlarının yüz yüze eğitime geçeceğini dile getirdi. Malatya'nın, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerin başında geldiğini belirten Özvar, "Deprem bölgesindeki üniversitelerimiz şu an itibarıyla eğitim öğretime hazır hale getirilmiştir. İnönü Üniversitemizde ve Turgut Özal Üniversitemizde öğretim elemanlarımızla ve senato üyeleriyle bir araya gelerek eğitim öğretim döneminde yapacağımız çalışmaları son kez değerlendirmiş olduk" diye konuştu.

'KYK ÇALIŞMALARINI TAMAMLAMAK ÜZERE'

Özvar, öğretim üyeleri ve depremzedeler için kampüs içerisinde yapılan ekolojik köy hakkında da bilgi verip vagonların bir araya getirilerek 500 haneli yaşam alanına çevrildiğini anlattı. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun öğrenci yurtlarına ilişkin çalışmalarını tamamlamak üzere olduğunu bildiren Özvar, "Öğrencilerimiz bu üniversitelerin yurtlarında kalabilecek. Üniversitelerimiz almış olduğu kararlar neticesinde tıp başta olmak üzere, sağlık, mühendislik programları büyük ölçüde yüz yüze eğitime geçiyor. Depreme rağmen Türk gençliği üniversitelerde okuma konusunda azim ve irade sergiliyor. Bize de vazife olarak gençlerimizi en iyi şekilde bu üniversitelerde yetiştirmek düşüyor. Deprem bölgesindeki üniversitelerimiz eğitim ve öğretim vermeye hazır vaziyettedir. Dünyada ilk defa Türkiye'de denenen usulle karaciğer nakli yapıldı" dedi.