• BIST 109.024
 • Altın 151,143
 • Dolar 3,6591
 • Euro 4,3237

  Yine bombaladı

  29.06.2009 15:35
  Londra'daki Türkler tarafından star gibi karşılanan Kılıçdaroğlu: "Yolsuzluk yapmak ulusal spor haline geldi"
  Yine bombaladı
  Yine bombaladı Yine bombaladı Yine bombaladı

  Haksızlıkların karşısında, elindeki dosyalarla çıkıp hak arayan politikacı CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu konferans vermek için geldiği Londra"da, star gibi karşılandı. Londra"da Türkler"in yoğunlukta yaşadığı Kuzey Londra"daki Stoke Newington mahallesine giden Kemal Kılıçdaroğlu, burada Türk esnafla tanıştı. Zaman zaman sohbet etti, çay içti. Kemal Kılıçdaroğlu"nu televizyonlardan ve gazetelerden tanıyan Londralı Türkler, kendi mahallelerinde gördükleri politikacıdan, imza alıp beraber fotoğraf çektirme yarışına girdi. Konferans sonrası ise, onunla tanışmak isteyen davetliler kürsü etrafında arbede yarattı.

  Hürriyet Gazetesi'nden Ayşegül Ekinci'nin haberine göre Londra"ya gelen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Konya milletvekili Attila Kart, Londra"da yaşayan Türkler"in büyük ilgisiyle karşılandı. " Bağımsızlık, demokrasi ve temiz tolum" başlıklı konferans için iki günlüğüne Londra"ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu ile Attila Kart, konferans sabahı önce Türk mahallesini gezdi.

  Londra"da Türklerle buluşan Kılıçdaroğlu, her gittiği yerde vatandaştan büyük tezahürat aldı.Türkiye"de, haksızlıkların karşısında elindeki dosyalarla çıkıp hak arayan politikacı, Londra"da da ne kadar sevildiğini görünce çok mutlu oldu. Kılıçdaroğlu: " Türkiye"de sevildiğimi biliyordum. Ama, bu sevginin devamını Londra"da da görünce çok mutlu oldum. Halk, nerede olursa olsun ne istediğini biliyor"dedi.

  Türk mahallesinde, Londra"da yaşayan Türk vatandaşların derdini dinleyen Kılıçdaroğlu ve Kart, sık sık not tuttu. Türk mahallesinde bir Türk restorantında imam bayıldı yiyen CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, konferansın verildiği salonda bir star gibi karşılandı.Konya milletvekili Attila Kart"ın ardından, mikrofunu eline alan Kemal Kılıçdaroğlu uzun bir süre alkışlandı.

  Konuşmasına, " Konuşacağım ama içinde her şey olacak ve ne yazık ki hüzün de olacak" diye başlayan Kemal Kılıçdaoğlu, sırasıyla bağımsızlığın, demokrasinin ve temiz toplumun tanımını yaptı. Bağımsızlığın yolunun ekonomik olarak güçlü olmaktan geçtiğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, " Yolsuzluk yapmak ulusal spor haline dönüştü" dedi. Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: " Demokrasi saydam rejim demektir. Örneğin vergi öderseniz. Elektrikte, suda, havagazında, telefonda vatandaş olarak kullandığınız her şeyde bir vergi vardır. Hayatın her alanında vergi öderseniz. O zaman çağdaş demokraside, benim ödediğim vergi nereye gidiyor diye sorma hakkınız vardır. Bunu soramıyorsanız,çifte standart vardır. Demokrasi çifte standartı kanul etmez".

  İngiltere"de sahte belgededen istifa eden bakanlar Türkiye"de olmalıydı

  Ahlaki zafiyetlerin olduğu yerde demokrasiden bahsedilmeyeceğini işaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde İngiltere"de yaşanan sahte belge skandalını hatırlattı. " İngiltere"de sahte belge gösteren bakanlar keşke Türkiye"de olsaydı, istifa etmek zorunda kalmazlardı" diyen Kılıçdaroğlu, örneklerle konuşmasına devam etti.

  Avrupa"da yaşayan Türk toplumuna seslenen Kılıçdaroğlu ile Kart, tek sesli lobi oluşturma çağrısında bulundu. " Türk lobisi güçlü olmalı.Ortak ses çıkaramıyor.Türkiye"ye karşı olanlar çaba harcıyor. 21."ci yüzyılda kahraman yaratmaya gerek yok. Tüm bu teröre rağmen Türkiye ayrışma noktasına gelmemiştir.Türkiye hızlı uluslaşma süreci içindedir" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, CHP"nin yeni bir Kürt açılımı hazırlığında olduğunu söyledi.

  Thames Nehri"ne karşı yemek

  Konferans sonrası, akşam yemeği için ünlü Thames Nehri"ne bakan Pasha Restoran"a davetli olan Kemal Kılıçdaroğlu ve Attila Kart burada da Londra"da yaşayan seçkin işadamlarıyla bir araya geldi. Yemek boyu davetlilerle konuşup, fotoğraf çektiren Kemal Kılıçdaroğlu ilk fırsatda Londra"ya tekrar gelmek istediğini söyledi.

  Michael Jackson, dünyayı sallayan bir sanatçıydı

  Popun efsanevi ismi Michael Jackson"un ölüm haberini Londra"da öğrenen Kılıçdaroğlu, sanatçının daha çok genç olduğunu söylerken, " Hareketleriyle, eserleriyle gerçek bir dünya starıydı. Yeri doldurulamaz" dedi. Öte yandan, Londra"yla İstanbul ya da Ankara"yı karşılaştıran poitikacı kriz, Londra"ya teğet geçmiş ama bizi değil yorumunu yaptı.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim