• BIST 106.239
 • Altın 161,483
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Yeter'in bayram mesajı

  28.08.2009 10:20
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Aydın İl Başkanı Mehmet Yeter, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 87’inci yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
  Yeterin bayram mesajı
  Yeter'in bayram mesajı Yeter'in bayram mesajı Yeter'in bayram mesajı

  Ağustos ayının tarih boyunca büyük Türk milleti açısından hep önemli ve zaferlerle dolu olduğunu anımsatan Mehmet Yeter, “Bu nedenle "zafer ayı" olarak anılmıştır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'yle birlikte Anadolu'nun kapısı Türk'lere ardına kadar açılmış, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Büyük Türk Milleti, Anadolu'nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.
  Dünyanın en köklü, en muzaffer topluluklarından biri olan Aziz Milletimizin, Kahraman Ordumuzla bütünleşerek emperyalist devletlere karşı verdiği emsalsiz mücadelenin 87'nci yıldönümünü büyük bir onur, mutluluk ve heyecanla idrak ediyoruz. Bu büyük zaferin en önemli yanı hiç şüphesiz ki, bu milletin azim ve iradesinin şartlar ne olursa olsun, varlığı ve birliği söz konusu olduğunda adeta çelikleştiğini göstermesidir” dedi.
  Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir taraftan üniter yapısını korurken, diğer tarafta demokratikleşme sürecini tamamlayarak bölgesel bir güç merkezi olmayı başaracağını savunan Yeter, “Gerektiğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Ordumuz, bölgesel çıkarlarımız için de her türlü görevi yapmaya hazırdır. Bu konuda hiçbir şüphemiz yoktur. Böylesine anlamlı bir gün dolayısıyla; şanlı Ordumuzun her kademesinde bir üst rütbeye terfi eden subay , astsubay ve uzman çavuşlarımıza yeni görevlerinde üstün başarılar diliyorum. Büyük zaferin büyük kumandanı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Bu uğurda canını ortaya koyan gazilerimizi de en kalbi duygularımla selamlıyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim