• BIST 109.330
 • Altın 155,835
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Yerel siyaset kızışıyor

  08.09.2008 21:10
  Demokratik Sol Parti (DSP) Kuşadası Belediye Başkan aday adayı Engin Berberoğlu, yaptığı yazılı açıklamada seçilme şansının giderek artmakta olduğunu gören bazı art niyetli kişilerin, “Berberoğlu geldiğinde intikam alacak” şeklinde dedikodular üreterek va
  Yerel siyaset kızışıyor
  Yerel siyaset kızışıyor Yerel siyaset kızışıyor Yerel siyaset kızışıyor

  Demokratik Sol Parti (DSP) Kuşadası Belediye Başkan aday adayı Engin Berberoğlu, yaptığı yazılı açıklamada seçilme şansının giderek artmakta olduğunu gören bazı art niyetli kişilerin, “Berberoğlu geldiğinde intikam alacak” şeklinde dedikodular üreterek vatandaşları kışkırttıklarını, bu söylemlerin tümünün yalan olduğunu belirtti. Berberoğlu, “Bizim anlayışımızda kin ve intikam diye bir şey yoktur. 10 yıllık belediye başkanlıklarım sırasında hiç kimsenin ekmeğiyle uğraşmadım, biz geldikten sonra da herkes işine, aşına devam edecek” dedi.
  DSP"den Kuşadası Belediye Başkan aday adayı Engin Berberoğlu, yerel seçimler yaklaştıkça bazı siyasetçilerin rakipleri hakkında gerçek dışı söylentiler ortaya atarak, vatandaşları kışkırttıklarını iddia etti. Bu tür davranışların siyasi etiğine aykırı olduğunu savunan Berberoğlu, “Biz asla böyle davranışlarda bulunmayacağız, seçim çalışmalarımızda rakiplerimiz hakkında asla gerçek dışı söylemlerde bulunmayacağız” diye konuştu.
  Bazı kişilerin “Engin Berberoğlu seçilirse kin ve intikam alacak” şeklinde asılsız iddialarla vatandaşları yanlış yönlendirmekte oldukları şeklinde duyumlar aldığını belirten Engin Berberoğlu, belediye başkanlığı yaptığı iki dönemde de hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadığını, aksine ihtiyaç sahiplerine yasal çerçevede iş ve aş sağladığını, kendisini tanıyan herkesin bu konuda ne kadar hassas olduğunu bilmeleri gerektiğini kaydetti.
  Berberoğlu şöyle konuştu: “Belediye başkanlıklarım sırasında siyasi görüş ayrılığı nedeniyle hiç kimsenin işiyle, aşıyla uğraşmadım. Aksine ihtiyaç sahibi, işsiz ve muhtaç insanlara elimden geldiğince, yasal yollardan iş ve ekmek sağladım. Bu gerçeği tüm Kuşadalılar çok iyi biliyor. Şimdi yine bir seçim geliyor ve ben bu seçimde DSP"den aday oldum. Kazanma şansımın her geçen gün yükselmekte olduğunu görenler asılsız iddialarla vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmek istiyor. Engin Berberoğlu"nun defterinde kin ve intikam diye bir anlayış yoktur. Kuşadası halkı bizi göreve getirdiğinde Belediye bütçesine zarar vermemek şartıyla herkes işine, aşına, ekmeğine devam edecektir. Kuşadalılar, bu tür yalan beyanlarda bulunan dedikoduculara asla inanmamalıdır. Biz ekmek almaya değil, ekmek vermeye geliyoruz, herkes bunu kafasına yerleştirsin”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim