• BIST 110.248
 • Altın 155,689
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  Yeniden kazanıyor

  18.12.2008 15:35
  Kuşadası tarihinde yüz yıla yakın bir süre “Memleket Hastanesi” ve “Akşam Kız Sanat Okulu” olarak hizmet veren ve tarihin yıpratmasına yenik düşüp, yıkılan bina aslına uygun olarak yeniden yapılıyor.
  Yeniden kazanıyor
  Yeniden kazanıyor Yeniden kazanıyor Yeniden kazanıyor

  Kuşadası Belediyesi tarafından başlatılan “Kuşadası doğal ve kültürel kimliğini yeniden kazanıyor” projesi kapsamında binanın aslına uygun olarak yeniden yapılması kararı alınmıştı.
  Kuşadası"nda Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan tarihi yerinde aslına uygun olarak projelendirilen ve Koruma kurulundan tüm izinleri alınan ve yine kurul denetiminde yapılacak olan binanın inşaatına başlandı. Tarihi yapının aslına uygun olarak yeniden yapılması hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, “Kuşadası halkının bana Belediye Başkanlığı görevini verdiği gün, Kuşadası"nı her yönü ile değiştirecek projeler üreterek göreve başlamıştık. Kuşadası"nın doğal ve kültürel kimliğini yeniden kazanması ve turizm alt yapısının güçlendirilmesi bu projeler arasında yer alan en zor uygulamalardı. Ancak Kuşadası halkının, esnafının ve turizm sektörü temsilcilerinin gösterdikleri büyük güven ve iş birliği ile en zor işleri başarma olanağı bulduk. Yaptığımız iş bir düşünce devrimi idi. Tüm beyinlerin rant"tan çevreye, sanata, kültüre ve tarihi değerlere dönüşümünün sağlanması idi. Bu çerçevede Sağlık Caddesi, Kahramanlar Caddesi, Barbaros Hayrettin Bulvarı, Kaleiçi ve eski Kuşadası sokaklarında inanılmaz bir değişimi başardık. Bu bölgelerimiz buram buram tarih kokarak, Kuşadası turizmine kazandırıldı. Yeni hizmete açtığımız Çalıkuşu evi, Kuşadası halkının başardığı değişimin en canlı tanığı oldu. İnşaatına başladığımız Eski Kız Sanat Okulu binası, bu çalışmaların kesintisiz olarak devam edeceğinin göstergesidir. Bünyesinde Belediye Hekimliği ve çeşitli Belediye hizmet ünitelerinin bulunacağı binanın alt katını, sergi ve toplantı salonu olarak hizmete sunacağız. Beş ay içinde bitecek olan binamız, Atatürk Bulvarına bambaşka bir hava katacak” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim