Dün Japonya'dan gelen raporlar, Sony'nin PlayStation 5 konsolları için güncelleme detaylarını ortaya koydu. Söz konusu güncelleme 15 Eylül'de piyasaya sürülecek. Şimdi Avustralya'dan bir yayın olan Press Start, bu son baskının 2021 revizyonundan daha hafif olduğunu iddia ediyor. Bir önceki baskı piyasadaki modelden 300g daha hafifti. Bu son revizyon ise, ısı emiciyi kısaltarak cihazın ağırlığını daha da hafif hale getirecek.

Yeni Disk Sürümü orijinal Dijital Sürüm kadar ağır olacak. Bu revizyon ile cihaz , daha az soğutmaya ihtiyaç duyacak, bu da ağırlıkta ciddi bir hafifleme anlamına gelecek. Her iki durumda da, en son revizyonun daha hızlı üretim için yapılan bir yenilik olduğu söyleniyor.

Ayrıca şirket geçtiğimiz günlerde bir de kötü haber duyurdu. Sony hemen hemen her yerde PS5 fiyatlarını yükseltmeye karar verdi. Fiyatlar ABD hariç dünyanın her yerinde zamlanacak. Bunun sebebi olarak da artan maliyetler, güncel enflasyon ve çip kıtlığı gibi sebepler gösterilebilir. Bu kapsamda Japonya bazlı teknoloji devi cihazlarına zam  yapmaya karar verdi. Yenilenen PS5 konsolları ayrıca daha da zamlanmış bir fiyatlar piyasaya sürülebilir. Revizyonun ne zaman tamamlanacağı ve konsolların ne zaman piyasada olacağı ile ilgili bir detay yok.