Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme: Aile avukatı detayları anlattı Yazıcıoğlu davasında yeni gelişme: Aile avukatı detayları anlattı
CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan Sakarya’da ‘Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni’nde sözlerine “Şehitlerimiz ile Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ahirete intihal etmiş tüm gazilerimizi rahmetle yad ediyorum. Bizlere bu büyük gururu yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum. BMC Power tarafından bugün teslim edilecek 6 adet yeni nesil Fırtına Obüsü’nün ülkemize, milletimize ve ordumuza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu sayıyı önümüzdeki dönemde yeni teslimatlarla toplamda 140’a kadar çıkaracağız” diyerek başladı ve şöyle devam etti:

“Yeni nesil Fırtına Obüsleri şu an envanterde olan modellere kıyasla pek çok avantaja sahip. Yürütülen çalışmalar neticesinde obüslerimizin hem beka kabiliyeti, hem de ateş gücü arttırılmıştır. Fırtına Obüslerimizin gücüne güç katan tüm bu sistemlerle aynı zamanda dışa bağımlılığımızı da azaltmış oluyoruz. Sıradan işletme devir işlemini çarpıtarak sermaye düşmanlığı yapanlar, bugün Amerika’dan İngiltere’ye, oradan Almanya’ya kapı kapı dolaşarak yabancı ekonomi komiserlerinden yardım dileniyor. Biz ise yerli ve milli olarak işte bu dev eserleri ortaya koyuyoruz.

SAVUNMADA 2 BİN FİRMA