Akıllı saat dünyasının en popüler serilerinden biri olan Apple Watch’lar, işin doğrusu birkaç seridir hazırdan yiyor. Daha önce pek çok defa dile getirdiğimiz gibi, Apple Watch Series 7 modelinde, Apple Watch Series 6 teknolojisini kullanan, Series 8’i ise Series 7 temelli getireceği konuşulan akıllı saat pazarının lider ismi, gelecek modellerde bu durumu tamamen değiştirebilir.

Bugün ortaya çıkan ve Apple tarafından alındığı anlaşılan yeni patent görseli, Amerikalı teknoloji devinin akıllı saatlere TouchID destekli parmak izi okuyucusu entegre edeceğini gösteriyor. Buna göre sağ tarafta bulunan güç tuşu ile birlikte gelecek olan TouchID yeni Apple Watch modellerine, bugüne kadar hiçbir akıllı saatin sahip olmadığı bir yeteneği kazandırabilir.

Öte yandan Apple’ın bugüne kadar pek çok patent aldığını ancak bunların hepsini uygulamaya geçirmediğini de hatırlatalım. Yani her ne kadar Apple şu an akıllı saatlere entegre edilmiş parmak izi okuyucu patentini almış olsa da, bu özelliğin gelecek Apple Watch modellerinde karşımıza çıkacağının hiçbir garantisi yok.

Peki diyelim ki bu özellik kesinlikle gelecek ama tarih ne olabilir? İşte burada da devreye söylentiler giriyor. Apple Watch Series 8’de böylesi bir özelliği görmemize imkan yok. Bir sonraki modele de yetişmeyeceği düşünülen TouchID destekli Apple Watch’ın, 10. Seriyle birlikte karşımıza çıkacağı söylenebilir.