Selde tren hattı hasar gördü, olası faciayı vatandaşlar önledi Selde tren hattı hasar gördü, olası faciayı vatandaşlar önledi
Genç bir cilde sahip olabilmek için bakım yapmanız şart. Doğru bakım yöntemleri ve uygun ürünlerle cildinizi onarabilir, hücre yenilenmesine destek olup yaşlanmayı durdurabilirsiniz. Cilt bakım sıralamasında en önemli aşamalardan biri de serum kullanmak. Serumlar cilde derinlemesine nüfuz ederek kırışıklık görünümünü azaltıyor ve cilde nem depoluyor. Piyasa pek çok markanın serum ürünleri bulunsa da evde tamamen doğal ürünlerden oluşan bir cilt serumu yapabilirsiniz.

Yüz serumu, cilde derinlemesine nüfuz etmek için ve cilde çeşitli faydalar sağlayan aktif bileşenlerle tasarlanmış konsatre bir cilt bakım ürünüdür. Serumlar cilt bakımının olmazsa olmazları arasında yer alır. Serumlar cildin alt katmanlarına kadar nüfuz eder ve hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olur.

Serumlar cilde aydınlık bir görünüm kazandırır. Cilt lekelerinin hafiflemesine yardımcı olur. Ayrıca cilde ihtiyacı olan ve kaybettiği nemi geri kazandırır. Bu sebeple cilt bakımı yaparken mutlaka serum kullanmanız önerilir

Piyasada cilt tipine ve cildin ihtiyacına göre çeşitli serumlar bulunur. Ancak bu ürünler çokça kimyasal içerir. Cildinize zarar vermeyecek doğal bir serum arıyorsanız evde yapabilirsiniz. Tamamen organik malzemelerden oluşan doğal serumlar cildinizi tepeden tırnağa yenileyebilir.

NEMLENDİRİCİ SERUM

Cildiniz aşırı kuruysa ve pul pul dökülmeye başladıysa ciddi bir nem kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırmak için nemlendirici içeriği olan serumlardan faydalanabilirsiniz.

1 çay kaşığı Argan yağı, 10 damla lavanta yağı, 5 damla sardunya yağını güzelce bir kabın içerisine karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra her akşam eşit miktarda cilde masaj yaparak sürün.

AKNELİ CİLTLER İÇİN SERUM

Sivilce, akne ve siyah noktalı bir cildiniz varsa bu doğal serumdan faydalanabilirsiniz. 1 çay kaşığı jojoba yağı, 5 damla çay ağacı yağı, 5 damla biberiye yağını güzelce karıştırın. Akşamları uyumadan önce temiz cildinize eşit miktarda sürün.

YAŞLANMA KARŞITI SERUM

Cildinizde zamanla azalan kolajen miktarı yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olur.

Kırışıklıklar, ince çizgiler ve sarkma en gözle görülür yaşlanma belirtileri arasında yer alır. Yaşlanma karşıtı serumunuzu evden yapabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı jojoba yağı, 1 tatlı kaşığı nar çiçeği yağı, 4 damla zerdeçal yağı ve zencefil yağını bir kabın içinde karıştırın. Her gün cildinizi temizledikten sonra yüzünüze uygulayın.

KIRIŞIKLIK KARŞITI SERUM

Kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü hafifletmek için bu serum tam size göre. 1 tatlı kaşığı kuşburnu yağını, 1 tatlı kaşığı havuç tohumu yağını ve 10 damla sardunya yağını güzelce karıştırın. Temiz cildinize eşit miktar sürün. Düzenli olarak tekrarlayın.

CANLANDIRICI SERUM

Aydınlık, canlı ve mat görünmeyen bir cilt için bu seruma bir şans verebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı Argan yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Her gece temiz cildinize bu karışımı uygulayın. Sabah uyandığınızda yenilenmiş ve tazelenmiş bir cilt göreceksiniz.