Almanya'nın Bremen şehrinde çalıştığı şirketten 8.2 milyon euro çalarak kayıplara karışan ve 1033 gün sonra Bremen Havalimanı'nda polise teslim olan Yasemin Gündoğan'ın vurgun yaptığı parayı nasıl harcadığı ortaya çıktı.

İnterpol tarafından dünyanın her yerinde aranan Yasemin Gündoğan geçen 21 Mart'ta Bremen Havalimanı'nda avukatı eşliğinde polise teslim olmuştu. Sabah'tan Cengiz Parlayan'ın haberine göre; Türkiye'nin ve Almanya'nın gündemini meşgul eden Yasemin Gündoğan'ın çalıştığı şirketten yaptığı 8.2 milyon euro'luk vurgunda yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

FİLM SENARYOLARINA TAŞ ÇIKARTAN VURGUN

Almanya'da 2019'da para dağıtım şirketi Loomis'te işe başlayan Yasemin Gündoğan, müşterilerin talep ettiği nakit tutarları, mühürlü torbalar şeklinde paketlemekle görevlendirildi.

4 yıl boyunca, soygun için tüm planlarını yapan Gündoğan, 21 Mayıs 2023 gecesi, çalıntı bir aracın plakasını taktığı kiralık siyah minibüsle, şirkete geldi.

Müşterilere gönderilmek üzere torbalanmış 8.2 milyon euro'yu alıp şirketten çıkan Gündoğan, çalıntı plakayı söküp, orijinal plakayı takarak, Viyana'ya gitti.

İzmir'de kurduğu çağrı merkezleriyle yüzlerce yaşlı Alman vatandaşını dolandıran bir şebekenin lideri olan çocukluk arkadaşı, blondy (sarışın) lakaplı Yiğit Tufan'ın yardımıyla, paraların bir kısmını lüks saatler alıp özel jetle Türkiye'ye getiren Gündoğan, burada tekrar nakde dönüştürdü.

Yiğit Tufan, İzmir'de yakalanmasına rağmen uzun süre Muğla, Marmaris ve Ege Denizindeki bir yatta saklanan Gündoğan, bir türlü yakalanamadı.

İnterpol tarafından kırmızı bültenle de aranan Gündoğan, 19 Mart 2024 günü Yasemin Guendogan yazan pasaportuyla, İstanbul'dan uçakla gittiği Almanya'nın Bremen Havalimanında, avukatıyla birlikte polise teslim oldu.

ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI

İnterpol tarafından dünyanın her yerinde aranan Yasemin Gündoğan geçen 21 Mart'ta Bremen Havalimanı'nda avukatı eşliğinde polise teslim olmuştu. Gündoğan'ın polise teslim olduktan iki hafta sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Yasemin Gündoğan'ın serbest bırakıldığını doğrulayan avukatı Carsten Scheuchzer, " Müvekkilim iki hafta gözaltında kaldı ve o tarihten bu yana şartlı olarak serbest bırakıldı.

Haftada iki kez polise rapor vermesi gerekiyor." dedi. Yasemin Gündoğan'ın suçunu itiraf etmesine rağmen serbest kalması Alman medyasında bile şaşkınlık yaratırken, yargılanmanın henüz başlanmadığı belirtildi.

ÇALINTI PARAYI LÜKS OTELLERDE HARCADI

Muğla'da denizden peş peşe ölüm haberleri geldi Muğla'da denizden peş peşe ölüm haberleri geldi

Almanya'nın Bremen kentinde çalıştığı para nakil şirketinden 8,2 milyon euro çalan Yasemin Gündoğan'ın (31), Türkiye'ye kaçtıktan sonra lüks otellerde saklandığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Bremen Havalimanı'na gelip teslim olan Gündoğan'ın önce İzmir'de 5 yıldızlı otelde kaldığı belirlendi.

Buradan başka bir otele geçen Gündoğan'ın ardından Antalya'da kaya içine oyulmuş içinde birden fazla odası, mutfağı, banyosu ve havuzu olan lüks bir villada yaklaşık 2,5 yıl kaldığı kaydedildi.