banner339
banner313

Sulama kanalını bostana dönüştürdü! Ücretsiz dağıtıyor

Adana'da inşaat ustası Şemsettin Özel (71), kentin ortasından geçen Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalının bir bölümündeki yamaçta bulunan ot ve taşları temizleyerek bostana dönüştürdü. Şemsettin Özel, yetiştirdiği ürünleri de vatandaşlara ücretsiz dağıtıyor

Sulama kanalını bostana dönüştürdü! Ücretsiz dağıtıyor
banner401
banner399

Şemsettin Özel, Adana Seyhan'da DSİ'ye ait sulama kanalının ot ve taşlarla kaplı yamacını temizledi. Şemsettin Özel, çevresinde apartmanlar bulunan alanı uzun uğraşlar sonucu bostana dönüştürdü.

'ALLAH RAZI OLSUN DİYORLAR'

Şemsettin Özel, kazma ve küreklerle uzun süre alın teri dökerek tarım alanına dönüştürdüğü araziye bir yıl içerisinde patlıcan, biber, domates, salatalık, bamya, turp, şeftali ve zeytin ekti.

Bostanını sulamak için kanaldaki sudan faydalandığını söyleyen Şemsettin Özel, "Gücüm ancak bu alana yetti ve bu hale getirdim. Görenler ilgi gösteriyor, 'Eline sağlık, ne güzel neşelendirdin burayı' diyorlar.

Topladığım ürünleri gelinlere, torunlara dağıtıyorum. Çevreden geçenlere de dağıtıyorum. Onlar da 'Allah razı olsun'diyorlar. Bu iş bana idman oluyor. Sulama çok zor. Bir defa düştüm, akıntıya kapıldım. Yüzme biliyordum biraz, kendimi kurtardım" diye konuştu.

Nuri PİR-Eser PAZARBAŞI-Can ÇELİK/ADANA, (DHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 14:09
banner218