banner158

Öğretmeni tekme tokat döven baba oğul tutuklandı!

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde bir öğretmenin, davranışlarından şikayetçi olduğu öğrencisinin 2 ağabeyi ve babası tarafından okul bahçesinde dövülmesiyle ilgili gözaltına alınan baba ve oğlu tutuklandı.

Öğretmeni tekme tokat döven baba oğul tutuklandı!
banner152


Cumhuriyet savcısının talimatıyla, 21 Ekim'de ilçeye bağlı Cumhuriyet köyünde bulunan Süleyman ve Muazzez Ersönmez Ortaokulunda Müdür Yardımcısı ve görsel sanatlar öğretmeni Yasin Güneş'in dövülmesiyle ilgili jandarma ekiplerince dün gözaltına alınan veli M.S.A. ve oğlu S.A'nın işlemleri tamamlandı.

Sevk edildikleri adliyede savcılıktaki sorgularının ardından mahkemeye  çıkarılan M.S.A. ve S.A. tutuklandı.

OLAY NASIL OLDU?

Dayak olayı, geçen Pazartesi günü Kayapınar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Süleyman ve Muazzez Ersönmez İlk ve Ortaokulu'nda meydana geldi.

Okulun Müdür Yardımcısı ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Yasin Güneş, iddiaya göre bir öğrencisinin davranışlarından dolayı velisine şikayette bulundu. Okula iki oğluyla gelen veli ile öğretmen Yasin Güneş arasında başlayan sözlü tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Baba ve iki oğlu, okulun bahçesinde öğretmeni dövdü.

Yaşanan olay okulun güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, veli ile oğullarının öğretmeni tartakladıkları, diğer öğretmenlerin araya girmesiyle saldırganların uzaklaştığı görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 14:11
banner94