banner339
banner274

İki sanal sezonun ardından New York Moda Haftası’nın çarpıcı sokak stilleri

Covid-19 pandemisi nedeniyle iki sanal sezonun ardından New York Moda Haftası bu sezon tam anlamıyla geri döndü. Karantinadan sıkılan modaseverler hızlı geri dönüş yaptı. Moda Haftasında, 91'den fazla gösteri, defile ve sunum 8 Eylül - 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

İki sanal sezonun ardından New York Moda Haftası’nın çarpıcı sokak stilleri
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Geçtiğimiz yıl gerçekleşemeyen moda haftaları, bu yıl güçlü bir başlangıç yaparak arayı kapatacağının sinyallerini verdi. Defilelerin heyecan dolu atmosferinin yanı sıra sokak stilleri de en az onlar kadar ilgi çekici olmayı başardı. Şimdi öne çıkan görünümleri keşfetmek adına rotamızı New York sokaklarına çeviriyoruz.

Resmi moda takvimi olarak 8-12 Eylül tarihleri görünse de, bazı tasarımcılar 7 Eylül itibariyle yeni koleksiyonlarını tüm dünyadan gelen modaseverlere tanıttı. 18 ay sonra dünyanın her yerinden moda endüstrisindeki profesyoneller, influencerlar ve ünlüler, İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonlarını keşfetmek için bir araya gelmeye başladı. Peki kapalı alanlarda gerçekleşen, hepimizin imrenerek takip ettiği after partiler, Covid-19 kapsamında ne gibi önlemlerle devam edecek? Hemen açıklıyoruz...

Yüz yüze gerçekleşecek defile ve sunumlarda katılımcı sayısı büyük bir ölçüde azaltıldı. Ayrıca, sahne arkasındaki makyaj ve saç sanatçılarından çalışan herkese ve podyumda yürüyen modellere kadar, New York Moda Haftasına katılan herkes için Covid-19 aşı kartını yanlarında bulunması isteniyor.

Yayınlanan moda takvimine göre New York 2021 Moda Haftası, Ulla Johnson ile başlayıp Tom Ford ile bitiyor... Tanya Taylor, Veronica Beard, Coach, Carolina Herrera, Brandon Maxwell, Jonathan Simkhai, Staud, LaPointe, Tadashi Shoji, Proenza Schouler, Concept Korea, 3.1 Phillip Lim, Anna Sui, Jeremy Scott, Jason Wu, Rebecca Minkoff, alice + Olivia, Khaite, Vivienne Hu ve Altuzarra, diğerleri arasında. Jeremy Scott gibi isimler de New York Moda Haftası'na Moschino ile geri dönecek. Öte yandan Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Pyer Moss ve Marc Jacobs bu ayki moda haftasına katılım sağlamıyor...

Kaynak: Instyle
banner218