banner158

Görenler hayrete düştü! Bu civcivin 4 ayağı var

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yumurtadan çıkan civcivin dört ayaklı olması, görenleri şaşırttı. Veteriner Hekim Mahmut Çevik "Civciv gözleri açılmadığı ve yürüyemediği için beslenme zorluğu yaşayacak. Bu durumda yaşaması zor gözüküyor" dedi

Görenler hayrete düştü! Bu civcivin 4 ayağı var
banner152

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki Beyler Mahallesi'nde işçi olarak çalışan Gani Güneş'in (55) sahibi olduğu tavuklardan birinin kuluçkasındaki yumurtadan 4 ayaklı civciv çıktı. İlk kez 4 ayaklı civciv gördüğünü söyleyen Gani Güneş, "Kuluçka sonrası 3 civcivden birinin 4 ayaklı ve gözleri açılmamış olduğunu fark edince şaşırdım. 24 saattir ölür mü ölmez mi diye bekliyoruz. 55 yaşındayım, bahçemizde sürekli kümes hayvanı besleriz. İlk kez böylesi bir durumla karşılaştım" dedi.

'YAŞAMASI ZOR'

4 ayaklı civcivi gören Veteriner Hekim Mahmut Çevik ise yumurtanın gelişimi esnasında genetik anormallikler, yumurtanın darbe alması ve embriyoda meydana gelen olumsuzluklardan kaynaklanabileceğini belirterek, "Civciv gözleri açılmadığı ve yürüyemediği için beslenme zorluğu yaşayacak. Bu durumda yaşaması zor gözüküyor" dedi.

Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:35