banner339
banner274

Elektrikçi

Elektrikçi
banner475

Elektrik kullandığımız alanlar son derece çeşitlidir. Hayat kurtardığı gibi hayatımıza son verebilecek kadar büyük önem taşır. Büyük ya da küçük sayılabilecek tüm elektrik tadilatı, montajı, onarımı, periyodik bakımı gibi işler için İstanbul'da her iki yakada da hizmet veriyoruz. Bunu detaya indirgeyecek olursak, aklınıza gelebilecek her ilçe, mahalle, cadde ve sokaktaki elektriksel işleriniz için buradayız. Elektrikçi da bunlardan bir tanesidir. Başakşehir ilçesinde oturuyor ve elektik ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, işinin ehli personellerin bulunduğu, güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan firmamızı mutlaka tercih etmelisiniz.

Elektriğin çok çeşitli alanlarda kullanıldığını biliyoruz. Firma olarak biz de oluşan arızalara ve arızanın oluştuğu alanlara göre çeşitli çözümlemeler yapıyoruz. Bunlar içerisinde paratoner sistem montaj ve onarımı da yer alıyor. Her sene dünyada yaklaşık olarak 3 milyardan fazla yıldırım olayı yaşanıyor. Elektrik yüklü bulutlar arasında yaşanan bu doğa olayı pek çok yangın ve can kaybına sebep oluyor. Bilimsel sonuçlara göre yıldırımın sıcaklığı güneşten beş kat daha fazla olarak ölçülmüştür. Bu da çıkardığı elektrik akımının da çok yüksek olması demektir. Fabrika, konut, iş yerleri, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi çok çeşitli alanlara yıkıcı zararlar verebilmektedir. Acil elektrikçi evleriniz ya da iş yerleriniz için yıldırımın yıkıcı zararlarını engellemek adına paratoner sistemi kuruyor.

Paratoner, dış yıldırımlık olarak söylenebilir. Yaşam alanı olan binaya düşebilecek bir yıldırım, paratoner sayesinde direkt olarak toprağa iletilir. Binaların en yüksek noktasına konulur ve ucuna bağlı bulunan metal de yıldırımı kendisine çekerek bir koruma sağlar. Eğer paratoner tek başına kullanılıyorsa, bu durum elektrik tesisatı ya da bu tesisata bağlı olarak kullanılan cihazların maruz kaldığı akım ve gerilimleri maalesef engellemez. Tam bir koruma sağlamak için işin ehli sayılabilecek elektrik ustasından yardım alarak, eş potansiyeldeki baraların kullanılıp, doğru topraklama sisteminin uygulanmasıyla bir paratoner sisteminin kurulması gerekir. Nöbetçi elektrikçi ustası tam da aradığınız gibi personellere sahiptir.

Bir elektrik şebekesini yüksek akım ve gerilimlere karşı koruyan devre elemanına parafudr denir. Paratoner sistem yapılırken de bu parafudrlardan faydalanılması gerekir. Çünkü yıldırımla gelen elektrik akımı yerin yaklaşık iki kilometre altına kadar ulaşabilir. Bu durum göz önünde bulundurulmalı ve paratoner taktırılacaksa bile elektriksel alanda işini bilen kişilere yaptırılmalıdır. Böylece hem risklerin önüne kolayca geçilir hem de artık hayatınızda elektriksel bir sorunla karşılaştığınızda kimi arayacağınızı biliyor olursunuz.

Başlıca servislerimiz

· Elektrik Arızaları Pano ve Tadilat işleri Bakım Onarım İşleri

· İnternet Arızaları Modem Kurulum İşleri Kablolama

· Avize Asma Ve Led Spot Aydınlatma İşlemleri

· Çanak Uydu Servisi Tv Montaj İşleri

· Güvenlik Kamera İşleri Kamera İp Ve Ahd Wi-Fi Kurulum

· Tüm Teknik Bakım Ve Onarım İşlerinizde Bizi Aramanız Yeterli Olacaktır.

banner218