• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054

  Yasa tasarısına protesto

  10.04.2008 19:35
  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika temsilcileri, Aydın'da yaptıkları açıklamayla TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısını” eleştirdi.
  Yasa tasarısına protesto
  Yasa tasarısına protesto Yasa tasarısına protesto Yasa tasarısına protesto

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı sendika temsilcileri, Aydın'da yaptıkları açıklamayla TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmekte olan “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısını” eleştirdi. Eğitim-Sen'in İzmir ve Ankara'da düzenleyeceği tepki mitinglerine katılma kararı alan Aydın'daki KESK üyeleri, 12 Nisan'daki İzmir bölge mitingine Aydın'dan 10 otobüsle katılacaklarını söyledi.
  KESK'e bağlı sendikaların Aydın şubeleri adına düzenlediği basın toplantısında konuşan Eğitim-Sen Aydın Şube Başkanı Orhan Aygün, hükümetin ısrarla TBMM genel kurulunda görüşülmekte olan “Sosyal Sigortalar Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısını” oylatmaya çalıştığını iddia etti. Toplumun çeşitli kesimlerinin itirazlarına rağmen tasarının meclis genel kurulundan geçirilmek istendiğini savunan Aygün; milletvekillerinin meydanları dolduran kalabalıkların sesine kulak vermesini istedi. Tasarının Meclisten geçmesinin ülkeye zarar vereceğini savunan Aygün, “İleride hesabını veremeyeceğiniz, vebalini ödeyemeyeceğiniz bu yasayı çıkarmaktan vazgeçin. Ülkeyi sarsan 14 Mart eylemleri sonrasında Emek Platformu'yla görüşmeler yapmak zorunda kalan hükümet, tasarıda emekçiler lehine çok önemli iyileştirmeler yapıldığını ve böylece büyük ölçüde mutabakat sağlandığı söylemişti. Başta Sosyal Güvenlik Yasası olmak üzere, hazırlanan yasalarda bir mutabakatımız yok. Biz bugüne kadar birçok kez bu tasarıyla ilgili sıkıntılarımızı ve duyduğumuz endişeyi dile getirdik. Söyledik, söylüyoruz, söylemeye devam edeceğiz. Bu yasa ülkenin ve gelecek nesillerin yaşantısı açısından büyük önem arz ediyor. Aydın'da görev yapan kamu emekçileri olarak Eğitim-Sen tarafından İzmir ve Ankara'da düzenlenecek olan bölge mitinglerine katılarak, desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim