Türkiye geçen haftalarda Eyyam-ı Bahur ve Basra sıcaklıklarıyla adeta kavrulmuştu. Kavurucu sıcaklıklarının ardından serin hava etkili olmuş ve sıcaklıklar 10 derece birden düşmüştü. Ancak sıcak hava dalgası yeniden kapıda.

Türkiye, Romanya'ya doğal gaz ihraç edecek Türkiye, Romanya'ya doğal gaz ihraç edecek

Hava Forum, Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla yarından itibaren 31 Ağustos'a kadar dikkat çekti. Yapılan paylaşımda "Ay sonunda beklediğimiz Afrika ve Basra sıcak hava karışımı ülkemize doğru yola çıktı. 29-31 Ağustos civarı bunalacağız..." ifadeleri yer aldı.

Sıcaklığın ardından 10 derece birde düşecek

Hava Forum tarafından bugün yapılan paylaşımda ise yarına dikkat çekilerek "Yarın (Salı) Afrika sıcakları ülkemize giriş yapacak. 29-31 Ağustos sıcaktan bunalacağız. Ama üzülmeyin, Balkanlar 1 Eylül Cuma akşamından itibaren devreye girmek için kolları sıvadı. Afrika ile Balkanlar arasında yapılan anlaşmaya göre hafta sonu Balkanlar, Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu'yu ziyaret edecek. Sıcaklıklar 25-27 derecelere inecek. Ara ara yağmur da yağacak. Balkanların rezervasyonu şimdilik 2-3 günlük gözüküyor" denildi.