Aspiratördeki ve mutfak dolaplarındaki yağ lekelerinden muzdarip olanlar ya çamaşır suyu ya da cife sarılıyor. Oysa mutfaktaki yağ lekeleri sirkeyle de temizlenebiliyor. Son yıllarda kimyasalların yerini alan sirke ve karbonat ikilisi mutfaktaki yağ lekelerini çıkarıyor. Fakat bu ikiliyi yağ lekeleri için doğru kullanmak gerekiyor. Yapışan yağ lekelerine karşı ne kullanırsanız kullanın maddenin etki etmesi için beklemeniz gerekiyor.

YAPIŞAN YAĞ LEKELERİNE ÇÖZÜM

Aspiratör yağ lekelerinin en yoğun olduğu bölge. Mutfaktaki yemeklerin buharı, yağı anında aspiratöre yapışıyor. Dolayısıyla aynı zamanda temizliği zor bir alan. Fakat sirke bunun da üstesinden geliyor.

Aspiratörü temizlemeden önce elbette fişi çekin. Bir tencerede sirkeli su kaynatın. Kaynayınca karbonat ilave edin.

Aspiratör filtresini çıkarın. Tencerede kaynattığınız suyu geniş bir leğene alın. İçerisine filtreyi koyun ve biraz bekletin. Temzlendiğini görünce diş fırçasıyla yağ lekelerini fırçalayın.

LAVABODA YAĞ LEKELERİNE ÇÖZÜM

Sadece 1 tane tüketmek sizi yeniden doğmuş gibi yapıyor Sadece 1 tane tüketmek sizi yeniden doğmuş gibi yapıyor

Yağ lekeleri için artık alternatif ürün çok fazla. Bunlardan alabilirsiniz. Lavabodaki yağ lekesi için yağ çözücü spreyler, lekeleri çıkarır. Buradaki püf nokta yağ çıkartıcı spreyi sıktıktan sonra biraz beklemek ve ardından temizlemek.