Malatya'da 'depremzede seçmenler' konteynerde oy kullanıyor Malatya'da 'depremzede seçmenler' konteynerde oy kullanıyor

Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın Marmara Denizi'nden geçen kısmının her an kırılabileceğini belirten uzmanlar, olası depremin 7.2 ile 7.6 arasında şiddette olacağını dile getiriyor.

ABD'li yazılım şirketi Microsoft, bir süre önce Bing arama motoruna, OpenAI'ın ChatGPT sohbet robotuna güç veren yapay zeka dil modeli GPT-4'ü ekledi.

Yine OpenAI'ın metinden görüntü oluşturan DALL-E yapay zekası da Bing'e eklenerek daha güçlü hale getirildi.

Bing'e eklenen DALL-E'nin hangi versiyonu olduğu belli değil. OpenAI'ın son olarak geçtiğimiz yılın başlarında DALL-E 2 modelini duyurmuştu.

Donanım Haber'den Metin Akpınar, yapay zeka teknolojisini kullanarak olası Marmara depreminin İstanbul'a vereceği hasarı çizmesini istedi.

istanbul depremi ne zaman _7_

Bing'in Image Creator özelliğini kullanan Metin Akpınar, Bing'ten İstanbul'un gerçek görüntüleri ile Türkiye'deki deprem görüntülerini internetten bulup birleştirmesini istedi.

İstemler her zaman en doğru sonucu vermiyor ve doğru sonuca ulaşmak için birden fazla deneme yapmak gerekiyor.

istanbul depremi ne zaman _32_

Kimi zaman modelin kafası karışıp alakasız görseller ürettiği de oldu ancak çoğu zaman bağlamdan kopmadı.

İşte, yapay zeka göre Marmara depreminin ardından İstanbul'dan görüntüler...

istanbul depremi ne zaman _34_

istanbul depremi ne zaman _33_istanbul depremi ne zaman _31_istanbul depremi ne zaman _29_istanbul depremi ne zaman _30_istanbul depremi ne zaman _28_istanbul depremi ne zaman _25_istanbul depremi ne zaman _27_istanbul depremi ne zaman _23_istanbul depremi ne zaman _21_istanbul depremi ne zaman _19_istanbul depremi ne zaman _12_istanbul depremi ne zaman _16_