• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053

  Yangın uçağı kampanyası

  30.10.2008 22:19
  Türk Hava Kurumu Nazilli Şubesi yangın söndürme uçağı alım kampanyası başlattı. “Gidecek başka yerimiz yok” diyerek kampanyayı başlattıklarını ifade eden THK Nazilli Şube Başkanı Ergün Özyılmaz, ormanları korumak zorunda olduklarını kaydetti.
  Yangın uçağı kampanyası
  Yangın uçağı kampanyası Yangın uçağı kampanyası Yangın uçağı kampanyası

  Özyılmaz THK Nazilli Şube binasında yaptığı açıklamada “Türkiye olarak her yıl bir kısır döngü yaşıyoruz. Belki ihmal, belki dikkatsizlik, belki de sabotaj. Sonuçta ormanlarımız yanıyor. Yanan ormanlarımızı havadan, karadan, insan gücü ve ekipman olarak bütün varlığımızla söndürmeye çalışıyoruz Bazen başarıyoruz ve huzur duyuyoruz. Bazen de dengesini bozduğumuz doğanın kızgın alevlerini söndürmeye yetmeyen güçsüzlüğümüzle ve acı dolu gözlerle seyrediyoruz. Biz Türk Hava Kurumu olarak geçen yıl bir kampanya başlattık. "Yangın Söndürme Uçağı Alım Kampanyası" Bildiğiniz gibi ormanlarımızı korumak yalnız devletin değil, bu ülkede yaşayan herkesin milli bir görevidir. Ormanlarımıza hak ettiği değeri vermediğimiz sürece, bilinçsizce; yaktıkça, yok ettikçe doğal hayat bozulacak, hava kirliliği artacak, küresel ısınma önüne geçilmez bir hal alacak, erozyon ve kuraklıkla mücadelede gücümüz kalmayacak” dedi.
  Önlem alınmazsa yaşam alanların yok olacağına işaret eden Özyılmaz, “Biz yaşam alanımızın yok olmaması için, gelecek nesillere yaşanabilir bir ülke bırakmak için yangın uçağı alım kampanyası başlattık. THK, bu ülkenin taşından toprağına, böceğinden çiçeğine, havasından suyuna, ağacına, yaprağına, insanına hayvanına kadar her varlığın ne kadar değerli olduğunu biliyor. Sahip olduğu bu değerin tükenmesini, yok olmasını istemiyor. Bu güzel ülkenin eşsiz varlıklarının yok olmaması için uğraş veriyor. Çünkü bu ülke bizim, koruyup kollamak hepimizin görevi. Çünkü gidecek başka bir yerimiz yok” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim