• BIST 100.084
 • Altın 219,194
 • Dolar 5,3013
 • Euro 6,0251

  Yamaç paraşütü yapan gençler ölümden kıl payı kurtuldular!

  24.08.2012 13:55
  Uludağ'ın eteklerindeki Zeyniler köyünden yamaç paraşütüyle Bursa'ya doğru atlayan 2 genç, paraşütlerinin twist yaparak bir ağaca takılması üzerine yaralandı. Ölümden dönen paraşütçülerin imdadına arkadaşları ve polis ekipleri yetişti
  Yamaç paraşütü yapan gençler ölümden kıl payı kurtuldular!
  Yamaç paraşütü yapan gençler ölümden kıl payı kurtuldular! Yamaç paraşütü yapan gençler ölümden kıl payı kurtuldular! Yamaç paraşütü yapan gençler ölümden kıl payı kurtuldular!

  Edinilen bilgiye göre, bir otelde çalışan pilot Uğur Baytaş (31) ve özel güvenlik görevlisi arkadaşı Bülent Şenal (35), Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanını yazdığı Zeyniler köyünden atlayışa geçti.

  Baytaş'ın kullandığı yamaç paraşütü, kalkıştan hemen sonra twist yaparak 100 metre ileride bir ağacın dallarına takıldı. Yaşanan kaza sonrası arkadaşlarından yardım isteyen Şenal ve Baytaş, olay yerine gelen polis ve diğer paraşütçüler tarafından kurtarıldı.
  112 ambulansıyla Bursa Devlet Hastanesi'ne götürülen gençlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
  Sporcuların ağaca takılan paraşütü ise diğer sporcular tarafından toplandı. Diğer sporcular ise Zeyniler'in uçuş için elverişli olduğunu, her gün buradan Bursa'nın tüm bölgelerine uçtuklarını ifade etti.