Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Xiaomi CIVI modeli yakında gelebilir gibi gözüküyor. Bu model kavisli ekran seven kullanıcıların gönlünde taht kurabilir.

Bu akıllı telefonun Xiaomi 11T veya 11 Lite 5G modellerini temel alabileceği düşünülüyordu. Ancak bu bilgi doğrulanmadı. Telefon tamamen yeni bir tasarıma sahip bir cihaz olacak. Xiaomi, kavisli AMOLED ekrana geri dönüyor.

Tanınmış Leaker Ice Universe, sosyal ağ Twitter'da Xiaomi CIVI akıllı telefonunun resimlerini yayınladı. Bu akıllı cihazın arkasında üç lensli bir kamera modülü bulunacak.

Atılan Tweet'i aşağıda görebilirsiniz.Ön kısmında kavisli kenarlara sahip bir ekran bizleri bekliyor olacak. Ekranın etrafındaki minimal çerçeveler de kullanıcıları memnun edecektir. Selfie kamerası, ekranın üst kısmının ortasındaki küçük bir alana yerleştirilmiş. Fotoğraflara göre arka yüzü mat yüzeyli bir camla kapatılmış, bu da üzerinde parmak izi kalmaması anlamında çok iyi düşünülmüş.

Toplam üç lens mevcut bulunuyor. Ana olan lens gerçekten büyük olacak ve bu da görüntülerin kalitesi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmuş olacak. Hatta belki de 108 MPx çözünürlüğe sahip bir kamera bile olabilir.

Bilgilere bakıldığında telefonun iki tür işlemci ile gelebilme ihtimali söz konusu olabilir. İlk varyant belki MediaTek'ten bir işlemci, yani Dimensity 1200 modeli olabilirken;

İkinci varyantta ise Snapdragon 778G işlemci olabilir. Telefonun lansman tarihi de doğrulandı. Bu akıllı telefon 27 Eylül'de gerçekleşecek bu lansman ile Çin iç pazarı için piyasada olacak. Global versiyon hakkında henüz bir şey söylenmedi. Şirkete göre bu telefon, "2021'in en güzel akıllı telefonu" olacak. Ice Universe'ye göre, Çin pazarında telefon 350 dolar olabilir yani 300 avronun altında olan güzel bir cihaz gelecek.

Böyle bir akıllı telefon tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz?