Xiaomi, MIUI 13 güncellemesindeki hatalardan dolayı bazı cihazlarını geç güncellemeye başladı. Firma güncellemelerini duruma göre birinci parti, ikinci parti ve üçüncü parti olarak ayırmış kategori etmiş durumda.

Bazı ilk parti ve ikinci parti cihazları güncellemeyi alırken henüz üçüncü parti cihazları için Kararlı sürüm güncellemesi yapılmamıştı. Artık üçüncü parti cihazların güncellenmesine başlandı.

Geçen yılın sonlarında Çin'de MIUI 13'ü piyasaya sürdükten sonra Xiaomi, ilk parti cihazları MIUI 13 ile güncellemişti. Xiaomi, kısa süre sonra mayıs sonunda başlaması beklenen MIUI 13 kararlı sürüm güncellemesinin üçüncü toplu planını bazı modeller için duyurdu. Aşağıdaki 16 modelin üçüncü parti için uygun olduğu açıklandı.

Xiaomi yetkilisine göre toplam 16 model Google Android 11Android 12 ve Android 13 tabanlı MIUI 13 güncellemesini üçüncü aşamada alacaklar. Mayıs ayının sonlarında bu aşamanın başlaması bekleniyor. Kesin çıkış tarihleri ise henüz net değil. Ayrıca yetkililer, Redmi 10X 4G, Redmi 9 ve Redmi Note 9 4G ile ilgili henüz çözülmemiş birkaç sorun olduğunu için MIUI 13 kararlı sürüm güncellemelerinin bu cihazlar için ağustos ayının sonunda kullanıma sunulacağını açıkladı.

Üçüncü partide MIUI 13 kararlı sürümünü alacak modeller şu şekilde:

REDMI

MI

Dağıtım listesinde olan cihazlar ilk olarak Çin için güncelleştirilecektir. Eğer listede cihazınız var ise belirtilen tarihin haricinde güncellemeyi alacağınızı unutmayın. Yukarıdaki tarih Çin ROM kullanan modeller içindir.