• BIST 97.149
 • Altın 282,758
 • Dolar 5,7454
 • Euro 6,3899

  Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonuyla geliyor

  02.08.2018 00:05
  Samsung ve Huawei'nin ardından Xiaomi ve Oppo'nun da katlanabilir ekranlı akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar
  Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonuyla geliyor
  Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonuyla geliyor Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonuyla geliyor Xiaomi katlanabilir ekranlı telefonuyla geliyor

  Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar hakkında ilk söylentiler 2015 yılında ortaya atılmıştı. Samsung'un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için bir dizi patentler aldığı ve telefonun yakın zamanda tanıtılabileceği iddia edilmişti. Fakat aradan geçen 3 yıl içerisinde bu konuda Samsung'dan somut bir hamle gelmedi.

  Geçtiğimiz yıl ise LG'nin de katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddia edildi. Güney Koreli şirketin bahse konu modeli için altığı patentler sızdırıldı. Sonuç olarak LG cephesinden de somut bir adım gelmedi.

  2018'in sonlarına doğru yaklaşırken, katlanabilir ekranlı telefon üreteceği söylenen firma sayısı da hayli artmış durumda. Hali hazırda Samsung ve LG'nin haricinde, Motorola, Huawei, Xiaomi ve Oppo'nun da katlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

  FİYAT 2000 DOLAR

  Burada bizleri asıl ilgilendiren detay ise Xiaomi'nin bu pazara girecek olması. Malum, Samsung'un üreteceği telefonun 2000 dolar civarında bir etikete sahip olacağı söylenmişti. Xiaomi ise akıllı telefonlarda yüzde 5 oranında kar marjı güden bir şirket. Dolayısıyla Çinli üreticinin katlanabilir akıllı telefonu da uygun bir fiyata sahip olacaktır.

  Tabi ki şu anda kimin, katlanabilir ekranlı akıllı telefonu ilk olarak tanıtacağı netlik kazanmış değil. Fakat 2019'da bu tarz modellerin, hızlı bir şekilde yaygınlaşması sürpriz olmayacaktır.

  Bu hafta çıkacak oyunlar

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  'Mutfak ihracatında' dünya beşincisiyiz'Mutfak ihracatında' dünya beşincisiyizMinnesota Üniversitesi'nden ekonomist Joel Waldfogel'in son yayımladığı araştırma ülkelerin mutfak 'ihracat' ve 'ithalat' rakamlarını koydu. 52 ülkedeki yeme-içme alışkanlıkları ve harcamaları incelenerek yapılan araştırmada örneğin İstanbul'da bir İtalyan lokantasında yapılan harcama 'İtalya'nın mutfak ihracatı' ve 'Türkiye'nin mutfak ithalatı' olarak kabul edildi. Diğer bir deyişle malzemenin değil yemek tarifinin nereden geldiğine bakıldı. Bu hesaba göre Türkiye 'mutfak ticaretinde' 16 milyar 655 milyon dolarla dünyada en çok 'ticaret fazlası' veren 5. ülke oldu. Türkiye bunun yanında yüzde 80.9 ile yerel mutfağın pazar payının en yüksek olduğu ülke olarak öne çıktı. Selim Karahan'ın haberi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim