Antalya'da teleferik kabini düştü, seferlere ara verildi Antalya'da teleferik kabini düştü, seferlere ara verildi
Twitter (X), artık premium üyelik satın almayan kullanıcılara da sesli ve görüntülü arama özelliklerini sunacak. Twitter (X), X Premium (eskiden bilinen adıyla Twitter Blue) olarak adlandırılan ücretli abonelik sistemi aracılığıyla kullanıcılara sunduğu özellikleri genişletiyor. Bu kapsamda, gönderi düzenleme, daha uzun videolar yükleme ve metin biçimlendirme gibi avantajlar X Premium kullanıcılarına sağlanırken, sesli ve görüntülü arama özelliği artık standart kullanıcılar için de kullanılabilir hale geliyor.

X Premium, kullanıcılara daha fazla özellik sunan bir abonelik sistemi olarak tanımlanırken, bu özelliklere sahip olan kullanıcılar ayrıcalıklı erişim ve daha az reklam görme avantajına sahip. X, geçtiğimiz yıl sunduğu sesli ve görüntülü arama özelliğini başlangıçta sadece premium abonelerle sınırlı tutmuştu, ancak şimdi bu özellik standart kullanıcılar için de kullanıma açılıyor.

X mühendisi Enrique Barragan'ın paylaştığı bilgilere göre, X Premium'a abone olmayan kullanıcılara sesli ve görüntülü görüşme özelliği yavaş yavaş sunulmaya başlandı. Bu özellik, doğrudan mesaj kutusunda yer alırken, WhatsApp ve Instagram gibi diğer arama destekleyen uygulamalarla benzer bir şekilde çalışıyor.

Ancak, bu özellik duyurulduğunda, bazı kullanıcılar tanımadıkları kişilerden gelen çağrılara karşı çekinceli olabilirlerdi. Neyse ki, kullanıcılar kendilerini kimin arayabileceğini kontrol edebilir ve istedikleri takdirde arama özelliğini kapatabilirler.

X’teki aramaları tamamen kapatmak istiyorsanız, “Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir” seçeneğini kapatmanız yeterli.