Twitter kullanıcılarına müjde! Tweet atarak para kazanma dönemi başlıyor! Twitter kullanıcılarına müjde! Tweet atarak para kazanma dönemi başlıyor!
Yeni çalışma oldukça tanıdık görünüyor ancak bazı yaygın sorunları ortadan kaldırmış durumda. Yenilikler başlık, arama ve makale bölümlerine hızlı erişim sağlarken, gözden geçirilmiş bir arama siz yazarken otomatik olarak resimleri ve açıklamaları gösteriyor.

Diller arasında geçiş yapmak da artık daha kolay ve içindekiler tablosu, içerikte hızlıca gezinmeye yardımcı oluyor. TechCrunch ayrıca, okurken dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmanıza izin veren katlanabilir bir kenar çubuğu gibi daha küçük ince ayarlara da dikkat çekiyor.

Wikipedia güncellemesi şimdilik yalnızca İngilizce kullanan kullanıcılar için kullanıma sunuluyor. Wikimedia ise güncellemeyi sitedeki 318 aktif dilden 300'üne sunmuş durumda. Güncelleme Arapça ve Yunanca okuyucular için varsayılan olarak ayarlı durumda. Güncelleme ekibi hala konuyla ilgili geri bildirim istiyor, bu nedenle site değişmeye devam ederse şaşırmayın.

Wikimedia Vakfı, herhangi bir işlevi kaldırmadığını ve değişikliklerin uluslararası gönüllü gruplarıyla yapılan testlerde bilgi kazanımlarını artırdığını açıkça belirtiyor. Güncelleme sonrası kullanıcılar %30 daha sık arama yaptı. Yaratıcılara göre, yeniden tasarımın amacı, web'e pek aşina olmayan "gelecek nesil" internet kullanıcıları için daha erişilebilir hale getirerek Wikipedia'yı modernize etmek. O halde sıkı bir okuyucuysanız, değişikliklere pek dikkat etmeyebilirsiniz, ancak yeni çevrimiçi olanlar kullanım kolaylığını takdir edebilir.