WhatsApp üzerinden artık gönderilen mesajların düzenlenmesi söz konusu olabilecek. İşte mevcut özellik ile ilgili tüm detaylar.

WhatsApp, çok talep edilen bir özelliği yakında akıllı telefon uygulamasına getirmeyi planlıyor olabilir. Şirketin gelecekteki güncellemeleri, sonunda gönderilmiş mesajları düzenleme seçeneği sunabilir. Haber, bir geliştirme yapısının ekran görüntüsünü paylaşan bir WABetaInfo raporundan geldi. Paylaşılan görsel, şu anda canlı derlemede mevcut olmayan bir "Mesajı düzenle" seçeneğini gösteriyor.

Özellikle, bu ekran görüntüsü uygulamanın Android sürümü için. Ancak özellik büyük olasılıkla iOS sürümü için de gönderilecek. Şu an itibariyle bu özelliğin popüler mesajlaşma uygulamasında nasıl çalışacağı bilinmiyor.

Bununla birlikte, bu en çok istenen özelliklerden biriydi ve zaten gönderilmiş olan mesajların düzeltilmesi oldukça kullanışlı olabilir. Şu anda, kullanıcılar yalnızca yeni bir mesajda açıklama göndererek veya mesajı tamamen silerek ve tekrar başka bir mesaj göndererek mesajlarını düzeltme seçeneğine sahip. Dolayısıyla, bu, kullanıcılarının sohbetlerini dağıtan harika bir yaşam kalitesi değişikliği olabilir.

Yeni Düzenle seçeneği, uygulamanın sağ üst köşesinde yer alacak ve belirli bir sohbet balonu seçildikten sonra görünecek. Bu menü şu anda canlı yapılardaki Kopyala ve Bilgi seçeneklerini barındırıyor. Bu özelliğin WhatsApp uygulaması için ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Siz bu yeni uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de gerekli bir düzenleme mi? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.