Google Chrome 2024 ile yeni bir dönem başlayacak: Birer birer engellenecek Google Chrome 2024 ile yeni bir dönem başlayacak: Birer birer engellenecek
WhatsApp, mesajlaşma ötesine geçerek alışverişi daha da kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu hafta, şirketin "Flows" adını verdiği yeni bir özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar bir WhatsApp sohbet penceresi içinde kalarak alışveriş yapabilecekler.

WhatsApp'ta konuşma sırasında tren bileti ya da yemek siparişi gibi ürün ve hizmet satın almak mümkün olacak. İşletmeler artık kullanıcılara WhatsApp üzerinden gezinilebilecek menüler ya da formlar sunabilecek. Bu, alışverişi sadece birkaç tıklama ile tamamlamayı mümkün kılacak.

Bu özellik, yakın zamanda WhatsApp İş Platformu'ndaki işletmeler için kullanıma sunulacak. Hizmet, ilk olarak Hindistan'da başlatılacak. Hindistan'daki kullanıcılar, bir sepete ürün ekleyebilir ve ödeme yapmak için UPI, banka kartı ya da kredi kartı gibi çeşitli ödeme yöntemlerini kullanabilirler. WhatsApp, güvenli işlemler için Razorpay ve PayU ile ortaklık kurdu.

Bir diğer önemli yenilik de “Meta Doğrulandı” adlı doğrulama özelliği. Bu özellik, işletmelerin gerçekten meşru olduğunu kanıtlaması durumunda onlara bir güven rozeti sunacak. Doğrulanmış şirketler, özelleştirilebilir bir WhatsApp web sayfası ve çoklu cihaz desteği gibi avantajlardan yararlanabilecek. Ancak, bu özellik henüz test aşamasında olup, İş Platformu'nda kullanıma sunulmuş değil.

Flows, sohbet etmek ve alışveriş yapmak gibi iki temel işlevi birleştirerek hayatınızı daha da basit hale getiriyor. Bu sadece bir kolaylık değil, aynı zamanda mesajlaşma için bilinen bir uygulama üzerinden iş yapma şeklinde tamamen yeni bir yaklaşımı temsil ediyor.