Yapay zeka mahkeme kararlarına etki edecek! Yapay zeka mahkeme kararlarına etki edecek!
Sosyal medya dünyasının en büyük ismi artık WhatsApp. Çok değil birkaç sene öncesine kadar kullanıcı sayısı için 1 milyar kişiyi hedefleyen Amerikalı teknoloji devi, şimdilerde 4 milyar barajını aşabilmek için yoğun mücadele veriyor. WhatsApp’ın bu konuda en çok güvendiği şey ise tabi ki uygulamaya getirdiği yeni özellikler.

Güncelleme konusunda oldukça güzel bir yılı geriden bırakmak üzere olan WhatsApp, 2023 yılına girmeden önce son bir yenilik daha sunmak istiyor. Gelen bilgilere göre WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı son yenilik rehberde olmayan kişileri kapsıyor.

Uygulamanın şu an ki halinde kullanıcıların rehberinde kayıtlı olmayan kişilerden gelen mesajlarda, önce telefon numarası onun yanında ise küçük ve silik puntolarla o kullanıcının adı yazıyor. Özellikle grup mesajlarında bu durum çok daha büyük soruna neden oluyor çünkü sayısı yüzleri bulan mesajları kimin attığını anlamaya çalışmak tam bir zaman kaybı olabiliyor.

İşte bu sorunu çözmek isteyen WhatsApp, bundan sonra rehberde kayıtlı olmayan kişilerin mesajlarında ilk olarak ismi sonra telefon numarasını gösterecek. Bu sayede karışıklıkların da önüne geçilmiş olunacak. Ancak burada önemli bir hususu belirtmemiz gerekiyor. Bu özelliğin kusursuz çalışabilmesi, kullanıcıların ad soyad bilgilerini doğru girmelerine bağlı olacak. Söz konusu güncellemenin bu yıl sona ermeden kullanıma sunulması bekleniyor.