TikTok yasaklanmaya devam ediyor! TikTok yasaklanmaya devam ediyor!

Akıllı telefonların gelişimiyle birlikte bir anda hayatımıza giren ve artık neredeyse akıllı telefon kullanıcılarının cihazlarına ilk kurulan uygulama olan WhatsApp, gelişimine devam ediyor. Neredeyse her ay yeni bir özellikle karşımıza çıkan sosyal medya devi, bu sefer de çizim aracı üzerinde birtakım yenilikler yapacak.

WhatsApp’a ilişkin bilgileri öncesinden vermesiyle tanıdığımız WABetaInfo tarafından servis edilen habere göre, sosyal medya devinin çizim aracına yönelik yapmak istediği ilk önemli güncelleme bu aracın daha işlevsel olmasını sağlayacak. Nitekim güncelleme sonrasında kullanıcılar, farklı seçeneklere bu araç üzerinden çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

Örneğin artık eklenilmek istenilen bir yazının italik olması ya da kalın yazılması ya da birkaç farklı font arasından tercih edilmesi gibi seçenekler doğrudan bu kısımdan düzenlenebilecek. Yine metnin sağa, sola yaslanması ya da ortalanmış bir görünüm sunması da güncellenmiş çizim aracının özellikleri arasında yer alacak.

Tabi WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı tek yenilik çizim aracına yönelik değil. Geçtiğimiz günlerde yine aynı kaynak tarafından servis edilen bir haberle birlikte, sosyal medya devinin kaliteden ödün vermeden fotoğraf paylaşımı özelliği üzerinde çalıştığını öğrenmiştik. Tabi gerek yenilenmiş çizim aracının gerekse de gelişmiş fotoğraf gönderme özelliğinin ne zaman servis edileceğine dair şimdilik kesinleşmiş bir tarih bulunmuyor.