Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için birçok özellik sunmaya devam ediyor. Bu kez de sohbetlerin daha anlaşılabilir olmasını sağlayacak yeni bir güncelleme gündeme geldi. WhatsApp, sesli mesajlarınızı metin halinde de görmemizi sağlayacak bir özelliği beta sürümünde kullanıma sundu.

WhatsApp'ın yeni özelliği, kullanıcıların sesli mesajlarını dinlemek yerine, metin halinde de okuyabilmesine imkan tanıyor. Kullanıcılar, sesli mesaj gönderdiklerinde, gönderilen sesli mesajın hemen altında mesajın içeriği metin halinde görüntülenecek. Bu sayede kullanıcılar, gürültülü ortamlarda, sessiz ortamlarda veya daha farklı durumlarda rahatlıkla mesajları okuyabilecekler.

LG, farklı teknolojilerle yaptığı yatırımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor LG, farklı teknolojilerle yaptığı yatırımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor

Yeni özellik, kullanıcıların metin tabanlı mesajlar gibi sesli mesajları da okuyarak, daha hızlı bir iletişim kurmalarına yardımcı olacak. Bu özellik, WhatsApp'ın son yıllarda yaptığı bir dizi yeniliklerden biri. WhatsApp, son zamanlarda hızlı bir şekilde büyüyen diğer mesajlaşma uygulamalarıyla rekabet edebilmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Söz konusu uygulamanın yeni özelliği şu an beta sürümünde kullanıma sunuldu. Beta sürümü, kullanıcıların yeni özellikleri denemelerine ve geri bildirimlerde bulunmalarına izin veriyor. WhatsApp, kullanıcıların geri bildirimlerine göre, özelliği daha iyi hale getirecek ve çok yakın bir zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale getirecek. Kullanım deneyimini en üst noktaya çekmeye gayret gösteren şirketin ilerleyen zamanlarda kullanıcılarına nasıl sürprizler yapacağı ise merak konusu.