İddialar doğru ise, artık WhatsApp sohbetlerini Android telefonlardan iPhone telefonlara aktarabilmek mümkün olabilecek! İşte detaylar!

Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

WhatsApp'ın, Android telefonlardan bir iPhone telefonlara geçerken, WhatsApp sohbet geçmişlerini içe aktarmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.  Ayrıca bununla ilgili bir ekran görüntüsü de paylaşıldı.

WhatsApp, kullanıcıların bir Android telefondan bir iPhone'a geçerken WhatsApp sohbet geçmişlerini içe aktarmalarını sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor. WABetaInfo, WhatsApp iOS uygulamasının beta sürümünde (sürüm 22.2.74) bu özelliği keşfetti ve WhatsApp sohbetlerinizi Android'den iOS'a aktarmaya çalışırsanız nasıl görünebileceğini gösteren ekran görüntülerini paylaştı.Yukarıdaki ekran görüntülerinde belirtildiği gibi, kullanıcının sohbetlerini iPhone'una aktarabilmesi için uygulamaya izin vermesi gerekiyor. Görüntülerde ayrıca "Bu adımı atlarsanız daha sonra içe aktaramazsınız" yazan bir satır mevcut. Bu, iPhone'unuzdaki WhatsApp uygulamasının ilk kurulumunu tamamladıktan sonra, WhatsApp sohbetlerinizi daha sonra içe aktaramayabileceğiniz anlamına geliyor. Telefon değiştirdiğinizde konuşmalarınıza devam etmek için, iPhone'unuzda WhatsApp uygulamanızı ilk kurduğunuzda sohbetlerinizi tam olarak içe aktarmanız gerekebileceğini ayrıca belirtelim.

Sohbet geçmişinizi iPhone'unuza aktarmak için yalnızca WhatsApp uygulamasını kullanmak yeterli olmayabilir. Bunu yapmak için iOS'a Taşı uygulamasını da kullanmanız gerekebilir.

WhatsApp'ın sohbetleri Android'den iOS'a aktarmaya yönelik yeni özelliği şu anda geliştirme aşamasında olduğundan bu beta sürümünde gördüğümüzden farklı değişiklikler olabilir. Şu an için bu yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair henüz resmî bir bilgi yok.

WhatsApp'ın başkanı Will Cathcart geçtiğimiz yıl, WhatsApp kullanıcılarının sohbetlerini Android'den iOS'a ve tam tersi şekilde aktarmalarını sağlayacak bir özellik oluşturmayı planladığını duyurmuştu. WhatsApp, iOS'tan Samsung cihazlarına ve iOS'tan Pixel telefonlara sohbetleri içe aktarmayı zaten mümkün kıldı ve gelecekte WhatsApp geçmişinizi iOS'tan Android 12 cihazlara aktarmanın mümkün olacağını daha önce belirtmişti.