Her yıl 500 binden fazla kadında görülüyor: Bu belirtilere dikkat Her yıl 500 binden fazla kadında görülüyor: Bu belirtilere dikkat
Teknoloji sayesinde o kadar çok hız kazandı ki tek tıkla dünyanın öbür ucundaki bir kimse ile iletişim kurulabiliyor. Bazen sevdiklerimize ulaşmak onlarla haberleşmek için, bazen iş gereği bilgi alışverişi yapmak için akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz.

Günümüz çağında akıllı telefonlar neredeyse temel ihtiyaç durumuna geldi. Çünkü içerisine yüklenebilen pe çok uygulama sayesinde insan hayatı büyük ölçüde kolaylaşıyor. Söz konusu iletişim olunca dünya genelince en çok tercih edilen iletişim kurma uygulaması WhatsApp oluyor.

Bu uygulama içerisinde pek çok yeniliği ve imkanı bulunduruyor. Görsel, işitsel birçok farklı kullanım alanına sahip olan WhatsApp uygulaması ne yazık ki bazı akıllı telefon kullanıcılarını üzecek gibi.

Uygulamayı kısaca tanımlamak gerekirse akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda kullanılmak için geliştirilen birçok kullanım alanı bulunan anlık mesajlaşma, arama veya haberleşme yöntemidir diyebiliriz.

İnternet kullanarak iletişimin sağlandığı bu uygulama ile insanlar birbirini arayıp mesaj atabildiğin gibi birbirine resim, video, ses kaydı, konum, doküman ve benzeri birçok şeyi gönderebiliyor. Kullanım alanındaki çeşitlilik de uygulamanın popülerliğini arttırıyor.

WhatsApp uygulaması kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için kendini her geçen gün geliştirmeyi amaçlıyor ve bu yolda girişimler yapıyor. Özellikle son dönemde iki farkı hesap arasında geçiş sağlama olanağı, otomatik olarak silinebilen süreli mesaj özelliği, tek seferlik görüntülenebilecek fotoğraf ve video gönderme özelliği ile kendini farklı kılmayı başarıyor.

Ancak ne var ki uygulamanın kendini yeniledikçe ve geliştirdikçe bazı telefonlar uygulamaya erişim sağlayamayacak. 6 akıllı telefon modelinde uygulama desteklenmeyecek.

WhatsApp Android iletişim sisteminde 0.5 altında kalan akıllı telefon modellerini desteklemeyecek. Bu kapsamda 6 telefon sürümü uygulamadan yararlanamayacak. Liste şu şekilde:

·        Samsung Galaxy Note 4 Akıllı cihaz

·        Samsung Galaxy S5 Akıllı cihaz

·        Google Nexus 7 Akıllı cihaz

·        Sony Xperia Z Akıllı cihaz

·        LG Optimus G Pro Akılı cihaz

·        HTC One Akıllı cihaz