WhatsApp tarafından geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan ancak mesajlara sadece 6 farklı emoji ile yanıt vermenize izin veren o özellik, sonunda güncelleniyor.

YouTube tasarımı değişiyor! İşte yeni tasarım... YouTube tasarımı değişiyor! İşte yeni tasarım...
Dünyanın en popüler internet tabanlı anlık haberleşme servisi WhatsApp, bu popülaritesini koruyabilmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Neredeyse her gün farklı bir güncelleme ya da geliştirme haberiyle karşımıza çıkan Amerikalı teknoloji devinin bu sefer ki yeniliği ise emojileri içeriyor.

Geçtiğimiz aylarda servis ettiği yeni bir güncelleme ile birlikte mesajlara emoji ile tepki verilebilmesinin önünü açan WhatsApp, bu yeniliği sayesinde kullanıcılardan oldukça güzel geri bildirimler almıştı. Bununla birlikte yeni özelliğe kısa sürede alışan kullanıcılar, bir süre sonra tepkilerinin sadece belirlenmiş 6 emoji ile verilebilmesi sınırlamasından şikayetçi olmaya başladılar.

İşte kullanıcılardan gelen bu eleştirilere kulak veren ünlü teknoloji şirketi, bugün servis ettiği yeni bir güncelleme paketiyle artık bu mesajlara verilen tepkilerdeki emoji sınırlandırmasını kaldırdı. Kullanıcılar artık mesajlara daha farklı bir emoji ile yanıt vermek istediklerinde, açılan emoji penceresinden “+” kısmına basarak tüm ifadelerin yer aldığı bölüme geçiş yapabilecekler.

Tabi bu güncellemenin ilk etapta iOS kullanıcıları için servis edilmeye başlandığını, Android kullanıcılarınınsa söz konusu yenilikten faydalanabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerektiğini de hatırlatalım.

Bununla birlikte Android kullanıcıları için de ön görülen bekleme süresi birkaç gün olup, muhtemelen bu hafta bitmeden bütün akıllı telefon kullanıcıları bu güncellemeyi almış olacaklardır.