WhatsApp Durum Bağlantıları ile ilgili yeni bir özellik sundu. Özelliğe göre durumlardaki bağlantılar tıklanmadan önizleme ile sunulabilecek.

Amazfit Band 7 iki önemli özelliğiyle birlikte geliyor Amazfit Band 7 iki önemli özelliğiyle birlikte geliyor
WhatsApp durumlar için üzerinde çalıştığı yeni özelliği sundu. Yeni özellik ile birlikte artık bağlantılarla ilgili bir detay gelecek. Kişiler artık durumlarında bir bağlantı linki eklerlerse bu bağlantının yönlendirildiği sayfa ön izleme olarak hiç tıklanmadan görülebilecek. Böylece dolandırıcıların yanlış yönlendirmeleri de bir nebze engellenebilecek.

Ülkemizde ve dünyada en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yeni özelliğini yakında herkese kullanıma sunacak. İlk olarak WeBetaInfo tarafından keşfedilen özellik artık kullanıcılar durum eklediğinde o duruma tıklamaları gerekmeden bağlantıları ön izleme yapabilmelerini sağlayacak.

WhatsApp geçtiğimiz yıl gizlilik ve güvenlik gibi nedenlerle çok fazla problem yaşadığı için şimdi güvenlik ve gizlilik konularında çok daha fazlasını sunmaya çalışıyor. Hal böyle olunca da güvenlik önlemlerini daha fazla artırıyor. WhatsApp'da kullanıcıların durumlarda bağlantı paylaşmaları mümkün. Ancak bu bağlantı özelliği dolandırıcılar tarafından rahatlıkla suistimal edilebiliyor. Bu sebeple WhatsApp da bu durumun önüne geçmek için bağlantılara tıklanmadan ne olduğunu görebileceğiniz ön izleme özelliğini sunuyor.

Artık kullanıcılar, durumlarında bir bağlantı paylaştıklarında yalnızca metin paylaşımı yapmış olmayacaklar. Yeni bağlantı özelliği bir kutucuk içinde ön izleme de sunacak. Böylece bağlantıda ne yazarsa yazsın kullanıcılar, gidecekleri web siteyi de önceden görme şansına erişecekler.

Bağlantı ön izleme özelliği devrim yaratacak bir özellik olmayabilir ancak uygulama üzerinde dolandırıcılık olaylarını derinden etkileyecektir. Bu da şu anda WhatsApp'ın bozulan güvenilir imajını tazeleyecek tek şey.