Belli bir yıla kadar Türkiye pazarında var olan ve oldukça iyi satış rakamları yakalayan Volkswagen Jetta, sonrasında ise her nedense Türkiye’den ayrılmıştı. Artık Güney Amerika ülkelerinde satılan otomobilin 2022 versiyonu bu ülkelerde de büyük ilgi gördü. Türkiye’de C sınıfı sedan modellere olan ilginin artması üzerine Jetta’yı bu pazara yeniden getirmeyi hedefleyen Volkswagen, bunun için kolları sıvadı bile.

Peki ama 2022 Volkswagen Jetta kullanıcılara neler sunuyor? Kaputun altında 1.5 litrelik bir motorun yer aldığını söyleyerek işe başlayalım. 160 beygir güç ve 249 nm tork üreten bu motor, DSG şanzımanı ile uyum içerisinde çalışıyor. Daha fazla güç isteyenleri de düşünen Volkswagen, modeline 2.0 litrelik bir başka seçenek daha ekliyor. Bu motor ise fabrika verilerine göre 231 beygir güç ve 349 nm tork üretebiliyor.

8 inçlik dijital gösterge paneli ile iyi iş çıkartacağının sinyallerini veren Jetta, üst paketlerde ise bunu 10 inç olarak sunuyor. Bilgi – eğlence ekranı tarafında da hemen hemen aynı standartlar mevcut ve bu da kullanıcıları memnun etmeye yetiyor. Hız sabitleme ve yaya algılama gibi özelliklerin standart olarak geldiği Volkswagen Jetta’nın 2023 yılının sonlarına doğru ülkemize gelebileceği ifade ediliyor.