Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri 214 TL para iadeniz çıktı! Sizin de olabilir hemen kontrol edin - Milyonlarca cep telefonu abonesi için kritik bir son dakika hatırlatması yapıldı. Cep telefonu olan kişilerin hakları bulunması durumunda yapacakları başvuru sonucunda 214 TL para iadesi yapılacağı ilan edildi. 

Yeni Genelkurmay Başkanı Musa Avsever kimdir? Avsever 15 Temmuz akşamı ne demişti? Yeni Genelkurmay Başkanı Musa Avsever kimdir? Avsever 15 Temmuz akşamı ne demişti?

Son dönemde cep telefonu hattı olan kişilerden tahsil edilen ücretlerde rekor artış yaşanırken daha ucuz cep telefonu kullanmak isteyen kişilerin tercihi hat taşıma işlemleri olmuştu. Telefon operatörleri mobil hat taşıma işlemlerinde normal tarifelere göre çok daha uygun fiyatlar uygularken bu nedenle pek çok kişi 1 senelik taahhüt süresinin dolmasının ardından hatlarını diğer operatörlere taşıyarak daha düşük fiyatlı tarifelerden yararlanma hakkı elde etmeye çalışmıştı. 

CEP TELEFONU HAT SAHİPLERİ! HATTINI BAŞKA BİR OPERATÖRE TAŞIYAN KİŞİLERE PARA İADESİ FIRSATI DOĞDU

Milyonlarca cep telefonu hat sahibine yapılan son dakika açıklaması ile para iadesi hatırlatması yapıldı. Kontörlü telefon hattı olan ve hattını başka bir operatöre taşıyan kişilerin ya da faturalı hat olup ta mükerrer ödeme gibi fazla ödeme durumu olan kişilere para iadesi için başvuru yapmaları istendi. 

Turkcell para iadesi için yapılan açıklamada "Hat iptalinizden sonra hesabınızda kalan TL’leri 2 yıl içinde Alacak Sorgulama /TL İade Talep linkinden sorgulayabilir ve talep edebilirsiniz. Talebiniz sonrasında 15 gün içerisinde geri ödemeniz gerçekleşecektir. Adınıza devlete ödenen yıllık telsiz kullanım ücretinin kalan taksitleri bakiyenizden tahsil edilecektir" diyerek hattını taşıyan kişilerin 24 aylık süre dolmadan başvuru yapmaları durumunda 15 gün içerisinde hatlarında kalan tutarı para iadesi olarak alabilecekleri ifade edildi. 

VODAFONE BAKİYE İADESİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Türkiye'nin en büyük mobil hat operatörlerinden biri olan Vodafone yapmış olduğu açıklamasında "Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi onbeş (15) gün içerisinde yapılacaktır. İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir. Kalan TL bakiyenizi sorgulamak için Borç Alacak Sayfasını ziyaret edebilirsiniz" diyerek borç alacak sayfası üzerinden sorgulama yapılabileceğini ifade etti.