Doktorların 'deli bal' uyarısını dinlemeyen 80 yaşındaki adam hastanelik oldu Doktorların 'deli bal' uyarısını dinlemeyen 80 yaşındaki adam hastanelik oldu
Tanıtılmak istenen ürün ya da hizmete ilişkin deneyimlerinin diğer insanlara aktarılması anlamına gelen viral pazarlama, hedef kitlenin bir ürünü ya da hizmeti kendi arasında paylaşması sonucunda ilgili ürünün/hizmetin popüler hale gelmesini sağlayan bir stratejidir.

Viral pazarlamada ürün özellikle sosyal medya sayesinde kısa sürede viral olur ve böylece yeni müşterilere ulaşılır. Doğru stratejiler kullanılırsa marka ve işletmeler ürünlerini kısa sürede çok sayıda müşteriye ulaştırabilir. Aynı zamanda kişiler ürünleri satın almasa bile marka hakkında fikir edinir. Peki viral pazarlamanın avantajları nelerdir?

VİRAL PAZARLAMANIN FAYDALARI

Viral marketing yönteminin en önemli faydası, diğer pazarlama stratejilerine oranla düşük maliyetle daha fazla kişiye ulaşmayı sağlamasıdır. Dijitalleşmenin hızla yaygın hale gelmesiyle dijital platformlarda daha fazla viral pazarlama stratejisi kullanılmaya başlamıştır.